A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Lauki » Noslēgusies Veismaņu un Rāmuļu kapsētu digitalizācija

Noslēgusies Veismaņu un Rāmuļu kapsētu digitalizācija

Septembrī noslēgusies Leader projekta “Vaives pagasta kapsētu digitalizācija” īstenošana. Projekta ietvaros veikta Vaives pagasta Rāmuļu un Veismaņu kapsētu digitalizēta kartēšana, kapavietu uzskaite, numurēšana, apbedījumu foto fiksācija, izveidota karte un datu bāze, kura būs apskatāma gan interneta vidē www.cemety.lv, gan vizuālā attēlojumā kapsētās.

Projekta īstenošanas rezultātā iedzīvotājiem, kapu apsaimniekotajiem ir atvieglota informācijas ieguve par brīvajām apbedījumu vietām, kā arī sniegta iespēja apzināt savu senču atdusas vietas. Izveidotais pakalpojums ir izmantojams sadzīves situācijās, gan kā vitāli nozīmīgs pakalpojums - informācijas avots dzimtas koku veidotājiem, vēsturniekiem, novadpētniekiem.

Jau šobrīd aicinām iedzīvotājus www.cemety.lv iepazīties ar pieejamo informāciju un datu papildināšanai (arī par nezināmajiem apbedījumiem), neprecizitātēm sniegt informāciju izveidotajā sistēmā vai sazināties ar Cēsu novada pašvaldības kapu pārzini Māri Vītiņu tel.nr.29497585.

Projekta realizācija tika uzsākta 2018.gada maijā. Darbu veicējs un sistēmas uzturētājs - SIA „Cemety”. Sistēma tiks integrēta arī Cēsu novada pašvaldības ĢIS (ģeogrāfiskās informācijas sistēmā), tādējādi nodrošinot rezerves datu saglabāšanu, nepieciešamo datu apstrādi.

Projekta  “Vaives pagasta kapsētu digitalizācija” realizācijā tiks investēts Cēsu novada pašvaldības budžeta un ELFLA finansējums no Lauku attīstības plāna 2014.-2020.gadam apakš pasākuma: "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes: "Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas" sadarbībā ar biedrību "Cēsu rajona lauku partnerība".

Kapsētas ir kultūrvēsturiskais mantojums – to apliecina ieraksts Latvijas Kultūras kanona Tautas tradīciju sadaļā - Latvijas kapsētas ir viena no kultūrvēsturiskā mantojuma redzamākajām zīmēm, kurās ar lielu cieņu tiek uzturēta dzīva aizgājēju piemiņa. Veismaņu kapos  pirmais apzinātais apbedījums fiksēts 1795.g. 2.oktobrī, kur kungu kapos apbedīta Veismaņu dzimtas piederīgā. Savukārt kopš 1876.gada rāmuliešiem ir sava atsevišķa  kapsēta, ko ierīkoja pagasts kopā ar muižu. Šis gads parādās arī Rāmuļu pagastvaldes protokolā, Rāmuļu Tautas namā 1.aprīlī 1876.gada Valsts saimnieku sapulcē nosprieda jauntaisāmai kapsētai kopīgi apkārt izrakt grāvi.
Publicēšanas datums: 2018. gada 25. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt