A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Visi Cēsu Kultūras un Tūrisma centra amatiermākslas kolektīvi dosies uz Dziesmu un deju svētkiem

Visi Cēsu Kultūras un Tūrisma centra amatiermākslas kolektīvi dosies uz Dziesmu un deju svētkiem

Pavasaris Cēsu novada amatiermākslas kolektīviem iesācies ļoti satraucoši, jo norisinājās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju repertuāra pārbaudes skates. Cēsu novada amatiermākslas kolektīvi parādīja augstus rezultātus un jūlija sākumā dosies uz Rīgu, lai piedalītos XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos (turpmāk – Svētki).

10.martā un 11. martā Ogrē norisinājās Svētku atlases skate pūtēju orķestriem, kurā piedalījās 63 orķestri no visiem Latvijas novadiem. Šogad pūtēju orķestris “Cēsis” diriģentu J.Puriņa un T.Narvila vadībā startēja augstākā grupā nekā pērn, guvis panākumus un augstvērtīgu žūrijas vērtējumu, saņemot 41,63 punktus IV grupā. Orķestris šobrīd gatavojas pūtēju orķestru konkursam, kas norisināsies 2. jūnijā Lielajā Ģildē, un, protams, dalībai Svētkos Rīgā pūtēju orķestru dižkoncertā un Svētku noslēguma koncertā “Zvaigžņu ceļā” Mežaparka estrādē.

16.martā Jēkabpilī atjaunotais Cēsu Teātris režisores E.Siļķēnas vadībā piedalījās Ādolfa Alunāna darbu iestudējumu skatē, rādot Ā.Alunāna izrādi “Mucenieks un muceniece”. Žūrija Cēsu Teātra sniegumu novērtēja ar 41 punktu, kas atbilst I pakāpei un nodrošina dalību Svētkos.

7.aprīlī koncertzālē "Cēsis" norisinājās Cēsu apriņķa koru skate, kurā piedalījās 13 Cēsu apriņķa kori. Visi Cēsu Kultūras un Tūrisma centra parādījuši sevi no vislabākās puses, iegūstot augstus vērtējumus.

Cēsu Pils koris M.Austrumas un E.Konušas vadībā arī šogad noturējis savu augsto kvalitāti un ieguvis 45,33 punktus un augstākās pakāpes diplomu. Savukārt I pakāpes diplomus ieguvuši jauktie kori – J.Cābuļa un A.Gretera vadītais koris “Beverīna” (44,22 punkti), O.Neimandes vadītais koris “Vidzeme” (40,11 punkti) un M.Slotinas-Brantes vadītais koris “Wenden” (40,67 punkti).

8.aprīlī Valmierā Cēsu Kultūras un Tūrisma centra senioru koris “Ābele” diriģentes A.Rauses vadībā skatē ieguva augstāku rezultātu nekā pērn - 40,67 punktus un I pakāpes diplomu.

15.aprīlī Cēsis rībēja no dejotāju soļiem, jo visu dienu gan koncertzālē “Cēsis”, gan CATA Kultūras namā norisinājās Cēsu apriņķa deju skates.

Augstākās pakāpes diplomus skatē ieguva S.Bārtnieces vadītie kolektīvi TDK "Randiņš" bērni (45,4 punkti) un senioru DK "Dzirnas" (45,1 punkti), I pakāpes diplomu un 43,6 punktus ieguva TDK “Randiņš studija”.

Visi A.Kozaka vadītie kolektīvi savās grupās ieguva I pakāpes diplomus: jauniešu TDA "Raitais solis” (55,1 punkti), vidējās paaudzes deju kolektīvi - TDK "Raitais solis" (52,0 punkti) un TDK "Saulgrieži" (41,8 punkti).
S.Krastiņas vadītais vidējās paaudzes TDK "Vaive" ieguva 39,0 punktus un II pakāpes diplomu.

Lepojamies ar mūsu amatiermākslas kolektīvu sasniegtajiem augstajiem rezultātiem skatēs! Esam ļoti priecīgi, ka visi mūsu kolektīvi piedalīsies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos Rīgā.

Atgādinām, ka tie, kas neieguva sev kārotās biļetes uz Dziesmu un Deju svētku koncertiem Rīgā, varēs vērot noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” tiešraidi Cēsīs uz lielā ekrāna.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu Kultūras centra biroja administratore
Baiba Auniņa

Publicēšanas datums: 2018. gada 18. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt