A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Vidzemes koncertzālē "Cēsis" izstāde "Kenediji"

Vidzemes koncertzālē "Cēsis" izstāde "Kenediji"

Izstādē, kas būs skatāma no 10. oktobra līdz 7. novembrim Vidzemes koncertzāles "Cēsis" Izstāžu zālē, varēs aplūkot vairāk nekā 40 vēsturiskas Kenediju ģimenes fotogrāfijas, kurās  iemūžināti ASV prezidenta Džona F. Kenedija, viņa sievas Žaklīnas un bērnu dzīves mirkļi.

1959.gadā, kad senators Džons F. Kenedijs kandidēja Amerikas Savienoto Valstu prezidenta amatam, Markam Šovam uzticēja veidot Žaklīnas Kenedijas fotogrāfijas žurnālam Life. Šī fotosesija aizsāka ilggadīgu Marka Šova un Kenediju ģimenes draudzību un sadarbību. Kļūstot par Kenediju „ģimenes fotogrāfu”, Marks Šovs bija biežs viesis Baltajā namā un radīja pasaulē plaši pazīstamas slavenā pāra un viņu bērnu fotogrāfijas.

Ievērojams amerikāņu modes un slavenību fotogrāfs Marks Šovs (Mark Shaw) (25.06. 1921–26.01.1969) ieguva plašu atzinību pasaulē ar savām Kenediju ģimenes fotogrāfijām, kā arī daudzām ikoniskām modes fotogrāfijām. Viņš fotografēja tādiem žurnāliem kā Harper’s Bazaar, Mademoiselle un Life. Strādājot Life, Marks Šovs fotografēja aktierus, politiķus un citas slavenības. Caur Marka Šova fotoobjektīvu mēs esam iepazinuši tādas  pasaules slavenības kā Pablo Pikaso, Bridžitu Bardo, Elizabeti Teilori, Greisu Kelliju, Īvu Senlorānu, Koko Šaneli, Odriju Hepbernu.

Publicēšanas datums: 2014. gada 6. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt