A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Veiksmīgi noslēdzies Cēsu - Tartu kultūras sadarbības projekts

Veiksmīgi noslēdzies Cēsu - Tartu kultūras sadarbības projekts

Marta sākumā ar starptautisku konferenci par mākslinieku un radošo industriju lomu reģionu attīstībā Cēsīs noslēdzās pusotru gadu ilgušais kultūras sadarbības projekts ar Tartu, ko īstenoja pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

Projekta ietvaros sadarbībā ar mākslas izglītības centru „Trīs krāsas” tika piedāvātas apmācības māksliniekiem un radošajiem uzņēmējiem, lai apgūtu dažādas prasmes un zināšanas savas profesionālās karjeras attīstībai. Kopumā Cēsīs un Tartu tika organizēti 15 izglītojoši semināri par tādām tēmām kā karjeras plānošana un uzņēmējdarbības uzsākšana kultūras nozarē, mārketings, publiskā uzstāšanās, komunikāciju prasmes, pārdošana interneta vidē u.c. Kopā ar vietējiem iedzīvotājiem abu pilsētu mākslinieki piedalījās pilsētvides darbnīcās Cēsīs un Tartu, meklējot radošus un estētiskus risinājumus vietējām sociālām un vides problēmām.

Projektā ir organizēti kopīgi mākslas plenēri un izstādes, uz abu pilsētu brīvdabas skatuvēm rīkoti kopīgi koncerti un deju izrādes, sniedzot iespēju iedzīvotājiem labāk iepazīt otras kaimiņvalsts kultūru un stiprinot sadarbības saites starp dažādām kultūras apvienībām Cēsīs un Tartu. Cēsīs kopīgā koncertā vienojās abu pilsētu pūtēju orķestri, pilsētas svētkos kopā pulcējās amatnieki un fokloras kopas, varējām dzirdēt Tartu džeza grupas un senās mūzikas ansambļa uzstāšanos. Kopīgu izstādi veidoja Cēsu un Tartu mākslas skolu audzēkņi, savukārt profesionālo mākslinieku plenērā „Zīmē Cēsīs!” tapušie darbi vasarā bija apskatāmi izstādē „Ar zīmuli pilsētā” bijušajā prokuratūras ēkā Pils ielā. Par projekta līdzekļiem Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs ir iegādājies nelielu, mobilu skatuvi, kas turpmāk varēs tikt izmantota brīvdabas koncertiem Rožu laukumā un Pils dārzā.

To, ka projekts noritējis veiksmīgi, apliecina ne tikai tā daudzskaitlīgie dalībnieki no Cēsīm un Tartu, kuru vidū nodibināti jauni kontakti un radītas kopīgas idejas nākamajiem pasākumiem. Projekts guvis arī pozitīvu ārējo novērtējumu – decembrī par inovatīvu pieeju pilsētu savstarpējā sadarbībā projektam tika piešķirta Baltija Pilsētu savienības balva kultūrā.

Tartu ir salīdzinoši daudz paveikts radošo industriju jomā, revitalizējot Kalevi ielas kvartālu, vairākās ēkās izvietojot radošo uzņēmēju studijas, darbnīcas un veikalus, tāpēc esam ieinteresēti iesākto sadarbību turpināt, pārņemot pozitīvo pieredzi reģionālo radošo iniciatīvu attīstībā.

Projekta noslēguma konferencē Cēsu un Tartu pārstāvji savstarpēji dāvināja vasaras mākslas plenērā tapušos mākslas darbus, paužot ieinteresētību iesākto sadarbību turpināt. Tartu Radošo Industriju centrs saņēma latviešu autora Mārtiņa Zuša gleznu „112”, bet Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs – Tartu mākslinieka Alberta Gulka zīmējumu „Cēsis”.

Projekta noslēgumā ir izveidots Cēsu - Tartu kultūras portāls ar mākslinieku un radošo institūciju profiliem. Cēsu kultūras portāls www.kultura.cesis.lv pašreiz ir pilnveidošanas stadijā un būs pieejams latviešu un angļu valodās. Interesentus, kas vēlas iekļaut portālā informāciju par savu radošo darbību, lūdzam rakstīt uz e-pastu kultura@cesis.lv.

Projekts „Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai” tika īstenots ar Igaunijas-Latvijas programmas atbalstu. Projekta budžets 137 075 EUR, tai skaitā ERAF līdzfinansējums 116 514 EUR.


Informāciju sagatavoja:
Ilona Asare
Projekta vadītāja
Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Tel.64127755, 27878275
Ilona.Asare@cesis.lv


Publicēšanas datums: 2013. gada 15. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt