A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Valsts svētki Cēsu Vēstures un mākslas muzejā

Valsts svētki Cēsu Vēstures un mākslas muzejā

Ir klāt novembris, Latvijas svētku mēnesis, kurā pieminām un godinām mūsu tautiešus, kuri izcīnīja savu valsti un nosargāja mūsu brīvību.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs svētku mēnesim ir sagatavojis plašu piedāvājumu.

Pirmdien, 11.novembrī, svinot Lāčplēša dienu, aicinām Cēsu Vēstures un mākslas muzejā iepazīties ar izstādi “Pirmais gads”, lai gūtu dziļāku izpratni par to, kas bija jāpiedzīvo valsti veidojot un sargājot. Izstāde ir stāsts par jaunās valsts pirmajā gadā sasniegto un arī zaudēto, tā atspoguļo Cēsu un cēsnieku īpašo lomu Latvijas valsts tapšanā. Savukārt pils apmeklētāju centrā jūs gaidīs fotoizstāde “Cēsnieki eposa centrā”, kuru veidojuši Cēsu fotogrāfi, iedvesmojoties no eposa “Lāčplēsis”. Muzeja un izstādes apmeklējums bez maksas.

Piektdien, 15.novembrī, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja semināru zālē atklāsim ikgadējo izstādi “Cēsnieks Latvijas valstij”, kurā godinām tos cēsniekus, kuri ar savu darbu ir paraugs mums visiem un atstājuši savu ieguldījumu Cēsu un Latvijas vēsturē. Šogad tā stāstīs par skolotāju Mirdzu Lībieti, kura 2004.gadā ieguvusi Dižskolotājas titulu, 2012.gadā kļuvusi par Gada cilvēku Cēsīs. Viņa ir dārgums Latvijas izglītības sistēmā un kultūras saglabāšanā.

Pirmdien, 18.novembri, svinot valsts 101.dzimšanas dienu Cēsu Vēstures un mākslas muzejā būs atvērta pastāvīgā ekspozīcija, kur atradīsi arī informāciju par Latvijas karoga rašanās vēsturi. Apmeklētājiem atvērtas būs muzejā esošās izstādes – “Pirmais gads”, “Cēsnieks Latvijas valstij – Mirdza Lībiete” un fotoizstāde “Cēsnieki eposa centrā”. Muzeja un izstāžu apmeklējums bez maksas.

18.novembrī piedāvāsim izspēlēt mūsu muzeja veidotu galda spēli “Latvijai 100”. Tā nepārbaudīs tavas zināšanas, bet pastāstīs, atgādinās un iemācīs. Gaidīsim gan ģimenes, gan individuālos spēlētājus, kuri varēs izspēlēt spēli kopā ar muzeja vēsturnieci.

No 1.novembra līdz 18.novembrim spēli “Latvijai 100” iegādājies pils apmeklētāju centrā par īpašo svētku cenu - 20.00 EUR.

Visa mēneša garumā skolēniem un jauniešiem piedāvājam muzejpedagoģiskās programmas “Latvijas dzimšanas diena Cēsu muzejā”, “Spēle Latvijai 100”, “Ko tu zini par Latviju”, “Izcīni Latviju”, kas palīdz apgūt valsts svētku nozīmi un māca tos sinēt ar lepnumu.

Lepojamies, ka ar savu bagāto krājumu varam dalīties arī ar citiem. Muzeja speciālistu veidotās izstādes “Latvijas sarkanbaltsarkanā karoga stāsti”, “Cēsnieks brīvības cīņās”, “Kad Senatne sev darbā jēgu rod” novembrī iespējams apskatīt Kuldīgā, Naukšēnos, kā arī tepat Cēsīs – 2. pamatskolā.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs aicina svinēt Latvijas valsts svētkus un iedvesmot svinēt citus!


Publicēšanas datums: 2019. gada 4. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt