A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » TDK "Randiņš" iegūst 1.vietu deju festivālā Armēnijā

TDK "Randiņš" iegūst 1.vietu deju festivālā Armēnijā

Tautas deju kolektīvs “Randiņš” iegūst 1.vietu starptautiskā deju festivāla “Happy Planet” konkursā Armēnijā. Festivāls norisinājās no 14. – 20.jūlijam Armēnijas pilsētā Caghadzorā (Tsaghadzor), konkursā piedalījās 20 deju kolektīvi no 7 valstīm. Tautas deju kolektīvs “Randiņš” mākslinieciskās vadītājas Sandras Bārtnieces vadībā ieguva 1.vietu, festivāla žūriju pārsteidzot gan ar augsto dejas tehnikas līmeni, gan māksliniecisko sniegumu.

Žūrijas pārstāvju uzrunās īpaši tika izcelta Cēsu deju kolektīva skaidrā dejas valoda un skatuves kultūra. Festivāla žūrijā darbojās 8 dejas profesionāļi un augstākā līmeņa pedagogi no dažādām valstīm, kas “Randiņa” dejotājiem Paulai un Edgaram piešķīra īpašo Lado Gelašvili balvu par solo deju.

Taču bez konkursa “Randiņa” dejotāji piedalījās arī svētku atklāšanas gājienā, uzstājās festivāla atklāšanas un noslēguma koncertos, parādot latviešu tautas dejas temperamentīgajiem armēņiem un pārējiem festivāla dalībniekiem. Viens no “Happy Planet” galvenajiem mērķiem ir ne tikai citu kultūru iepazīšana, bet arī mācīšanās vienam no otra. Tā “Randiņa” dejotājiem iespaidiem bagātas izvērtās serbu, gruzīnu, ebreju un krievu tautas deju meistarklases. Tā kā festivāls “Happy Planet” šogad svin savu 5.jubileju, tā pēdējā dienā notika kolektīvu vadītāju pieņemšana pie Caghadzoras mēra.

Armēnija ir izslavēta ar savu viesmīlību. Par to pārliecinājās arī “Randiņa” dejotāji, no dejošanas brīvajā laikā dodoties ekskursijā uz Sevana ezeru un ezera pussalā esošo baznīcu, kā arī apmeklējot galvaspilsētu Erevānu, kur bērni baudīja ūdens priekus akvaparkā un vakara programmu ar dziedošajām strūklakām Republikas laukumā.

Par iespēju piedalīties festivālā, gūt jaunus iespaidus un piedzīvot spilgtus emocionālos mirkļus tautas deju kolektīvs “Randiņš” saka lielu paldies Cēsu novada pašvaldībai, īpaši Jānim Rozenbergam, uzņēmumiem “Woltec” un “M.E.LAT – LUX”.

Publicēšanas datums: 2019. gada 31. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt