A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Tautas deju kolektīvs “RANDIŅŠ” dejos Kanādā

Tautas deju kolektīvs “RANDIŅŠ” dejos Kanādā

Bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvs “Randiņš” ir devies uz XIV Latviešu Dziesmu svētkiem Hamiltonā (Kanādā), kas norisināsies no 3. līdz 6. jūlijam.

Latviešu Dziesmu svētkos Kanādā skanēs dziesmas un rībēs deju soļi. Svētki pulsēs skatos, skaņās, izjūtās, draudzībā un līksmībā, kad tauta no tuvienes un tālienes pulcēsies vienuviet – "Mazā Latvijā" - Hamiltonas pilsētas centrā, lai kopīgi vītu krāšņu dziesmu, deju un draudzības vainagu.

Latviešu Dziesmu svētki Kanādā tiek rīkoti ik pa četriem vai pieciem gadiem kopš 1953. gada. Dziesmu svētki ir izveidojušies par tautas svētkiem ar daudzpusīgu programmu, kas pulcina tautiešus no visām pasaules malām. 2014. gada dziesmu svētkos Hamiltonā četru dienu laikā notiks 21 sarīkojums, kā arī izstādes, nodarbības bērniem un īpaša dienas programma uz brīvdabas skatuves, lai iepazīstinātu vietējo sabiedrību ar latviešu dziesmu un deju tradīciju.

Savu līdzdalību svētkos ir pieteikuši dziedātāji un dejotāji no Kanādas, ASV, Austrālijas, Latvijas un citām Eiropas valstīm. Par dziesmu svētku rīkošanu ir atbildīga Latviešu dziesmu svētku biedrība Kanadā.

Deju kolektīvs „Randiņš” ir aktīvs tautas deju kolektīvs Cēsu novadā, kurā dejo 130 bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 20 gadiem. Horeogrāfes Sandras Jonaites vadībā bērniem tiek piedāvāta iespēja ne tikai saturīgi pavadīt laiku un izkopt savu dejot prasmi, bet arī iepazīt latviešu tautas dejas un tautas tērpu valkāšanas tradīcijas.

Deju kolektīva „Randiņš” sasnieguma meistarība ir labi novērtēta IX. un X. Vislatvijas Bērnu un Jauniešu deju svētku laikā: laureāti 5. – 6. klašu un 7. – 9. klašu grupā. Deju kolektīvs ir ticis uzaicināts piedalīties Latviešu tautastērpa izstādes atklāšanā Madridē (Spānijā), tā uzskatāmi parādot jauniešu interesi par latviešu tautas deju un tautas tērpu valkāšanas tradīcijām.

Pateicoties Cēsu novada pašvaldībai, p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvs ir devies uz Dziesmu svētkiem Hamiltonā, ko apmeklēs vairāki tūkstoši cilvēku, kas būs skatītāji jaunrades deju konkursam un lieluzvedumam, kurā piedalīsies deju kolektīvs „Randiņš”.

Plašāka informācija par Dziesmu svētkiem Kanādā aplūkojama  www.latviansongfest.com.

Publicēšanas datums: 2014. gada 1. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt