A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Sandras Šķilas akvareļu darbu izstāde “Kā es redzu Cēsis”

Sandras Šķilas akvareļu darbu izstāde “Kā es redzu Cēsis”

No 7.janvāra līdz 2.februārim Cēsu Centrālajā bibliotēkā ir iespēja apskatīt Sandras Šķilas akvareļu darbu izstādi “Kā es redzu Cēsis”, ko varētu dēvēt arī kā “Meklējot mājas”.

Pirms 17 gadiem Sandra nokļuva Cēsīs. Lai arī dzimusi, augusi un skolojusies Liepājā, tieši Cēsis viņa jau teju divdesmit gadus sauc par savām mājām. 

Sandra Šķila ir kaligrāfe ar 8 gadu pieredzi. Praktizējot šo rakstības mākslu, viņa atklāja sevī apslēptu talantu zīmēšanā un gleznošanā. Sandrai piemīt savdabīgs zīmēšanas stils – bez “akadēmiskām” robežām, košs un neprognozējams, atstājot vietu radošai iztēlei. Darbi atspoguļo mākslinieces skatījumu uz lietām, vietām un parādībām caur košām, neierastām krāsu gammām un formām.

Mākslinieces portfolio ir bagāts ar dažādu tēmu un variāciju darbiem, taču šīs izstādes galvenā varone ir Cēsu pilsēta, konkrētāk – pilsētas nami.

Namu atspoguļošana zīmējumos sakrīt ar laiku, kad darbu autore bija jaunas dzīvesvietas meklējumos Cēsīs. Neapzinādamies Sandra uzzīmēja ceļu mājup.

Attēlotajiem namiem pilsētvidē ir dažādas nozīmes, un daudzveidīgas bija arī Sandras izjūtas, meklējot mājas Cēsīs. Likumsakarīgi, kā caur emociju gammu namu attēlojums ir mainījies, sākot no pilsdrupām un pamestām ēkām līdz pat nozīmīgiem “gaismu nesošiem” namiem.

Publicēšanas datums: 2019. gada 8. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt