A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Sandra Jonaite izcīna otro vietu Jaunrades deju konkursā

Sandra Jonaite izcīna otro vietu Jaunrades deju konkursā

Nedēļas nogalē Sandra Jonaite ar jaundarbu „Redz kā” ieguva otro vietu XVIII Jaunrades deju konkursa kategorijas „autori ar pieredzi” pirmajā grupā, piekāpjoties tikai Deju svētku virsvadītājam Agrim Daņiļēvičam.

Sandra Jonaite konkursā piedalījās ar diviem deju kolektīviem – bērnu un jauniešu tautisko deju kolektīvu „Randiņš” un senioru deju kolektīvu „Dzirnas”. Pēc lielā sasnieguma deju kolektīva vadītāja aicina pievienoties jaunus biedrus virs 50 senioru deju kolektīvam „Dzirnas”, lai spētu tiekties pēc jauniem izaicinājumiem un panākumiem.

Jaunrades deju konkurss Valmierā šogad pulcēja 30 jaunos un 18 pieredzes bagātos horeogrāfus, kas kopā piedāvāja vērtēšanai 85 dejas.

Horeogrāfu jaundarbus vērtēja horeogrāfs, Viljandes Kultūras akadēmijas lektors Pauls Bobkovs, Daugavpils deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, tautas deju ansambļa (TDA) „Līksme” vadītāja Aija Daugele, horeogrāfs, Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītājs, TDA „Teiksma” vadītājs Jānis Ērglis, teātra horeogrāfs Alberts Kivlenieks, Dobeles deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja, kā arī TDA „Gatve” vadītāja Gunta Raipala.

Jaunrades deju konkurss 18 gadu laikā kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem notikumiem latviešu dejas nozarē. Ik gadu Valmierā tiekas Latvijas dejas profesionāļi un mīļotāji, lai rādītu savas idejas un vērtētu citu sniegumu. Konkursa uzdevums ir nodrošināt mākslinieciski augstvērtīga repertuāra izveidi Latvijas tautas deju kolektīviem, stimulēt horeogrāfus jaunrades darbam un sadarbībai ar komponistiem.


Publicēšanas datums: 2014. gada 29. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt