A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Pūtēju orķestris CĒSIS piedalās festivālā Polijā

Pūtēju orķestris CĒSIS piedalās festivālā Polijā

Polijas pilsētā Slupcā 12. un 13.augustā notika VI Starptautiskais pūtēju orķestru festivāls, kurā piedalījās Pūtēju orķestris CĒSIS (diriģenti Jānis Puriņš un Tālivaldis Narvils), pārstāvot Latviju festivālā pirmo reizi.
 
Festivāls norisinājās Polijas vidienē, skaistā mazpilsētā Slupcā, kur dzīvo apmēram 15 000 iedzīvotāju. To organizēja Slupcas pilsētas ugunsdzēsēju brigādas pūtēju orķestris (Orkiestry Dętej OSP) kopā ar savu diriģentu Janu Jasinski. Festivāla ietvaros notika koncerti pilsētas skvēros un laukumos, orķestru parāde pilsētas ielās, koporķestris festivāla atklāšanā Pilsētas centrālajā laukumā Plac Wolności, kā arī visu kolektīvu individuālo programmu atskaņošana uz festivāla galvenās skatuves Tirgus laukumā. Festivālā piedalījās četri orķestri – viesi no Čehijas un Latvijas, kā arī divi pašmāju kolektīvi.
 
Pūtēju orķestris CĒSIS festivāla programmā atskaņoja gan populāru aizrobežu komponistu, gan latviešu autoru Raimonda Paula, Andra Riekstiņa, Eduarda Rozenštrauha un Gunāra Ordelovska mūziku.
 
Zeļeno Guras pilsētas orķestra diriģents Jaroslavs Vnorovskis (Jaroslaw Wnorowski) pēc uzstāšanās izteicās par Cēsu pilsētas kolektīvu – Patiešām vislabākā dienas uzstāšanās. Apsveicu!
 
Kolektīvam šis bija pirmais tālais koncertbrauciens ārpus Latvijas. Iepriekšējos gados Cēsu mūziķi ir koncertējuši Vīlandē (Igaunija) un Rokiškos (Lietuva), bet šoreiz – Polijā. Brauciena laikā mūziķi guva jaunus iespaidus apskatot Polijas galvaspilsētu Varšavu un skaisto Toruņu.
 
Orķestra diriģents Jānis Puriņš par braucienu:
Šis bija mūsu orķestrim pirmais tik tāls brauciens. Tas ir ļoti nozīmīgs notikums katra kolektīva dzīvē – prezentēt savu varēšanu starptautiski, un saņemt par to arī atzinīgus vārdus. Tas ir ļoti patīkami. Mūsu mūziķi turējās braši. Liels paldies jāsaka arī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņiem, mūsu draugiem no Limbažu orķestra LEMISELE un Latvijas Universitātes pūtēju orķestra, kuri bija ar mums kopā tik nozīmīgā brīdī.
 
 
Informāciju sagatavoja:
PO „Cēsis” mūziķe Lāsma Dene

T.26433257


Publicēšanas datums: 2017. gada 16. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt