A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Pūtēju orķestris CĒSIS gūst panākumus konkursā

Pūtēju orķestris CĒSIS gūst panākumus konkursā

Jelgavas pilsētas kultūras namā un Jelgavas Mūzikas vidusskolā 1.aprīlī un 2.aprīlī norisinājās viens no 2017.gada svarīgākajiem republikas pūtēju orķestru pasākumiem, kuram cītīgi gatavojās arī pūtēju orķestris CĒSIS.

IX Latvijas pūtēju orķestru konkursā un IV Starptautiskajā pūtēju orķestru konkursā BALTIC OPEN piedalījās 47 pūtēju orķestri, to vidū trīs ārzemju kolektīvi no Igaunijas un Lietuvas, kopā ap 1700 mūziķu četrās grūtības pakāpes grupās.

Šī gada konkursa programmā iekļautie obligātie skaņdarbi bija Gunāra Ordelovska (1927 – 1990) marši, kā veltījums izcilā latviešu pūtēju orķestru diriģenta, komponista un pedagoga 90 gadu jubilejai, kura tiktu atzīmēta 28.martā.

Pūtēju orķestris CĒSIS, diriģentu Jāņa Puriņa un Tālivalža Narvila vadībā, startēja III grūtības pakāpes grupā kopā ar 20 Latvijas orķestriem. Par konkursam sagatavotās programmas atskaņojumu, žūrija, kuras sastāvā bija Liepājas simfoniskā orķestra galvenais diriģents Atvars Lakstīgala, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestra diriģents Guntis Kumačevs un Klaipēdas Muzikālā teātra galvenais diriģents Dainius Pavilionis (Lietuva), orķestrim piešķīra 41,78 punktu un godpilno II vietu.

Konkursā iegūtie rezultāti orķestrim CĒSIS ir nozīmīgs sasniegums un iedvesma turpmākai izaugsmei.

Orķestra dalībnieki izsaka siltus pateicības vārdus diriģentiem Jānim Puriņam un Tālivaldim Narvilam par ieguldīto darbu, gatavojoties IX Latvijas pūtēju orķestru konkursam.

Informāciju sagatavoja:

Pūtēju orķestra CĒSIS mūziķe
Lāsma Dene
lasmadene@inbox.lv
tālr. 26433257


Publicēšanas datums: 2017. gada 3. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt