A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Pūtēju orķestris “Cēsis” iegūst II vietu X Latvijas pūtēju orķestru konkursā

Pūtēju orķestris “Cēsis” iegūst II vietu X Latvijas pūtēju orķestru konkursā

Siguldas novada kultūras centrā “Siguldas devons” un Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” koncertzālē 2019.gada 30. un 31.martā norisinājās viens no gada nozīmīgākajiem notikumiem pūtēju orķestriem - X Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalījās arī Cēsu kultūras centra Pūtēju orķestris “Cēsis” diriģentu Jāņa Puriņa un Evijas Dāves vadībā.

Siguldā divās dienās konkursā kopumā piedalījās 38 Latvijas pūtēju orķestru 1400 mūziķi četrās grūtības pakāpju grupās. Cēsu mūziķi piedalījās III - vidējās grūtības pakāpes grupā, atskaņojot obligāto konkursa skaņdarbu Jāzepa Vītola “Trīs latviešu tautas dziesmu” apdares Mārtiņa Birņa aranžējumā, somu komponista Ilari Hilkilas skaņdarbu “Kaisle” un latviešu komponista Pētera Butāna fantāziju “Līgodama upe nesa”.

Pūtēju orķestris “Cēsis” X Latvijas pūtēju orķestru konkursā ļoti lielā 19 kolektīvu konkurencē ieguva II vietu.

Orķestra diriģents Jānis Puriņš:
“Pūtēju orķestru ikgadējais konkurss, kuru rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs ir nozīmīgs stimuls kolektīvu izaugsmei, profesionālai attīstībai. Tiek iestudēti jauni skaņdarbi, tiek organizēti pārbaudes koncerti. Arī mūsu orķestris apguva pilnīgi jaunu konkursa programmu, kuru līdz šim nebija spēlējis, iegādājoties arī notis, jo konkursa nolikums nosaka, ka programma jāatskaņo no oriģinālajām notīm. Mūsu, III grūtības pakāpes, grupā konkursa programma ir no 15 – 20 minūtēm, kas ir pietiekami ilgs laiks pašdarbības kolektīvam. Mēs arī kopā ar Siguldas, Limbažu un Līgatnes orķestriem 24.martā koncertējām Līgatnes kultūras namā. Šo koncertu var salīdzināt arī ar sportā notiekošajām pārbaudes spēlēm pirms čempionātiem vai olimpiskajām spēlēm. Mūsu kolektīvā spēlē dažāda vecuma mūziķi, kuri kopā muzicē savā brīvajā laikā. Pie tam, pūšaminstrumentu mūziķiem nepietiek ar tiem pāris mēģinājumiem nedēļā, mūsu instrumenti tomēr ir jāspēlē (vismaz jācenšas) katru dienu, tāpat, kā tas ir sportā. Jātrenē izturība. Esmu pateicīgs un apbrīnoju orķestra mūziķus, kuri atdod savu brīvo laiku kolektīvam, gan nākot uz mēģinājumiem, gan piedaloties dažādos pasākumos, koncertbraucienos. Arī šogad, paralēli daudziem pilsētas pasākumiem, kuros mēs regulāri piedalāmies, kolektīvam plānojas vairāki koncertbraucieni – maija vidū uz Līgatnes pūtēju mūzikas svētkiem, jūnija sākumā uz Bausku, uz orķestru kopkoncertu, jūlija beigās uz Igauniju. Tomēr jāsaka – nekas neceļ gan mūziķu individuālo izaugsmi, gan kolektīva kopējo profesionālo varēšanu, kā konkursa situācija, kad tevi vērtē profesionāla žūrija, kā tas bija arī Siguldā.”

Šoreiz orķestrus vērtēja starptautiska žūrija: Guntis Kumačevs - Kurzemes kultūrvēsturiskā novada pūtēju orķestru virsdiriģents, Nacionālo Bruņoto spēku orķestra diriģents, Daiņus Paviļonis (Dainius Pavilionis) - diriģents, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas orķestra diriģēšanas katedras vadītājs un Atvars Lakstīgala - diriģents, Ogres mūzikas skolas direktors.

Informāciju sagatavoja:
Māris Buholcs
Pūtēju orķestra “Cēsis” mūziķis

Publicēšanas datums: 2019. gada 1. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt