A  A  A
Lapas karte


Kādas aktivitātes šajā ziemā izbaudi visvairāk?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra

Leona Stara gleznu izstāde "Krāsu dimensijas"
2019. gada 18. marts  
NVO namā Rīgas ielā 7 līdz 1.aprīlim skatāma Leona Stara gleznu izstāde "Krāsu dimensijas".
Gadskārtas latviskajā tradīcijā - Saules godināšana
2019. gada 11. marts  
Katru gadu ļaudis nemainīgi svin dažādus svētkus - no Lieldienām līdz Ziemassvētkiem, tostarp arī Svētā Valentīna dienu, Pūpolu svētdienu, Jāņus, Helovīnus un daudzus citus svētkus. Pati svētku svinēšana ir brīnišķīga un katram tik nepieciešama. Tomēr allaž aktuāls kļūst jautājums - vai mēs zinām kādus svētkus katru reizi mēs svinam, kāda ir šo svētku jēga un vēsturiskā izcelsme. Tātad, svinot vienus vai citus svētkus, mēs apzināti esam veikuši izvēli, saprotam katras darbības jēgu, simbolisko nozīmi, piederību noteiktai tradīcijai? Nu jau kuro gadu, sastopot daudz un dažādu ļaužu, skaudrāk iezīmējas tieši dažādo tradīciju un svētku sajukums. Kā vienā zupas katlā ir savārījušās kopā dažādu tradīciju izpausmes - latviskā, kristīgā, ķeltu, amerikāniskā Holivudas un citas tradīcijas. Un mēs tik svinam nost tā nepamanīdami, ka ne viss ir savstarpēji savienojams un ne vienmēr der tik zināmā stratēģija ''Labs labu nemaitā'' vai ''dubults neplīst''. Tādēļ 'šeit gluži vietā būtu aicinājums katram atsevišķi un kopā ģimenēs izvērtēt, kuras tradīcijas vērtības ir saskaņā ar katra vērtībām, pasaules uzskatu, ticību, pārliecību. Kam atsaucas sirds.
Izstāžu atklāšana Cēsu Izstāžu namā
2019. gada 27. februāris  
Piektdien, 8.martā, Cēsu Izstāžu namā atklātas jaunas izstādes: Jelgavas mākslinieku biedrības izstāde "Ciemos no Jelgavas" un Jura Butkina gleznu izstāde "Ainavas". Izstādes apskatāmas līdz 7.aprīlim.
Noslēgusies skolēnu skatuves runas konkursa 1.kārta
2019. gada 7. marts  
Trešdien, 6.martā, Cēsu Bērnu un jauniešu centrā pulcējās bērni un jaunieši, lai piedalītos ikgadējā Skolēnu skatuves runas konkursā. Dalībnieki startēja no Priekuļu, Jaunpiebalgas, Raunas un Cēsu novadu izglītības iestādēm.
Fotogrāfa Andra Vētras darbu izstāde “Kaķukrogā”
2019. gada 5. marts  
No 5.marta līdz 25.aprīlim Vaives Tautas namā apskatāma fotogrāfa Andra Vētras ceļojošā darbu izstāde “Kaleidoskops 2”, kas tapusi svinot nozīmīgo savas dzīves jubileju.
Cēsīs notiks otrais festivāls “Pētera Vaska mūzikas aprīlis”
2019. gada 22. februāris  
Koncertzālē “Cēsis” notiks jau otrais festivāls “Pētera Vaska mūzikas aprīlis”.
Fotogrāfa Andra Vētras jubilejas izstāde “Dzīves kaleidoskops”
2019. gada 28. februāris  
No 6.marta līdz 31.martam Cēsu Vēstures un mākslas muzejā apskatāma fotogrāfa Andra Vētras jubilejas izstāde “Dzīves kaleidoskops”.
Noslēdzies RaPaPro programmas projekts “Programmas “Pozitīvisma vēstneši” izveide AKCMV”
2019. gada 11. februāris  
Pērnā gada nogalē skola uzsāka īstenot Kultūras ministrijas iniciētās RaPaPro programmas projektu “Programmas “Pozitīvisma vēstneši” izveide AKCMV”. Šis ir jau ceturtais projekts, ko skola ir īstenojusi programmas ietvaros. Atšķirībā no pārējiem projektiem šoreiz galvenie tā dalībnieki bija AKCMV pedagogi. Galvenā projekta ideja bija pilnveidot skolas emocionālo vidi un izveidot mehānismu, kas veicinātu pedagogu pozitīvās atgriezeniskās saites veidošanu starp mācību procesa nodrošināšanā iesaistītajām pusēm.
Aicinājums pieteikt dalībniekus Mazo vokālistu konkursam “Cēsu Cālis – 2019”
2019. gada 28. janvāris  
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas atbalsta biedrība sadarbībā ar Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu un Cēsu novada pašvaldību trešo gadu organizēs mazo vokālistu konkursu “Cēsu Cālis”. Šogad konkurss norisināsies 2019. gada 30.martā plkst.12.00 Koncertzāles "Cēsis" Kamerzālē.
Izstāde "Pirmais gads" Cēsu muzejā
2018. gada 20. novembris  
Cēsu Vēstures un mākslas muzejā atklāta Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Pirmais gads”. Izstādes autors ir Cēsu muzeja vēsturnieks Dr.hist. Tālis Pumpuriņš, bet scenogrāfijas autori – mākslinieks Ritums Ivanovs, Mārtiņš Blanks, Krists Zankovskis, kuri speciāli šai izstādei veidojuši scenogrāfiju un dizainu sadarbojoties ar dizaina aģentūru “Tribe”.
Skatīt arhīvu

Printēt