A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsīs skatāma fotoizstāde „Cēsis stāsta stāstus”.

Cēsīs skatāma fotoizstāde „Cēsis stāsta stāstus”.

No 28. oktobra līdz 12. novembrim Cēsīs norisinājās fotokonkurss „Cēsis stāsta stāstus”.  Pavisam konkursam tika iesūtītas 143 fotogrāfijas, kurās pilsētas stāstus dažādos gadalaikos un diennakts stundās ir iemūžinājis 41 fotogrāfs. Viņu starpā ir ne tikai cēsnieki, bet arī citu Latvijas novadu iedzīvotāji un pat ārzemju tūristi, kuri vasarā apmeklēja pilsētu. 

Iesūtīto fotogrāfiju klāsts, tēmas, noskaņas un kvalitāte pārsteidza ikvienu, kas balsoja Facebook.com un Cēsu mājas lapā, kā arī žūrijas komisiju.  Izvēlēties bija grūti, tāpēc, ņemot vērā skatītāju balsojuma un žūrijas vērtējumu, sākotnējo 20 fotogrāfiju vietā tika atlasītas 30. Tās visas būs apskatāmas izstādē "Cēsis stāsta stāstus", kura tiks atklāta Latvijas dzimšanas dienā – 18.novembrī plkst. 15:00 Cēsu Tūrisma informācijas centrā, Pils laukumā 9. Izstādes atklāšanā trīs autoriem tiks pasniegtas arī veicināšanas balvas - "Par vislielāko skatītāju balsojumu skaitu", "Labākais žūrijas vērtējumā" un "Emocionālākais stāsts". Izstāde būs apskatāma līdz 2014.gada 12.janvārim.

Šāds konkurss, kuram seko izstāde, Cēsīs tiek rīkots jau trešo gadu kā dāvana Latvijai dzimšanas dienā, un katru gadu tam ir cita tēma. Šī gada tēma bija veltīta stāstiem, kurus stāsta pilsēta. Ņemot vērā pilsētas vēsturi, stāstu Cēsīm ir daudz – katram cilvēkam, vietai, ainavai un pasākumam. Stāstus var ne tikai sadzirdēt un izdzīvot, bet arī saredzēt caur foto objektīvu, emocijām, krāsām un cilvēku mīmikām. Un katrs cilvēks vienu un to pašu stāstu izstāstīs savādāk, pat tad, ja stāsta izklāstā talkā nāk fotokamera. Visas konkursam iesūtītās fotogrāfijas apskatāmas Cēsu mājas lapā sadaļā "Galerijas" vai šajā saitē - http://ejuz.lv/cesukonkurss

Foto: Ilze Priede

Informāciju sagatavoja
Andra Magone
Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centra vadītāja

Publicēšanas datums: 2013. gada 15. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt