A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā novembrī

Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā novembrī

PASĀKUMI pieaugušo auditorijai

13.novembrī plkst.17.00
3. stāva mācību telpā
Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas Krēslas stunda lasītāju klubiņā
Ikgadējā Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa šogad norisinās no 11. līdz 17. novembrim, un nedēļas tēma ir “Svētki Ziemeļvalstīs”.
Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs krēslainās noskaņās tiek lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.
Lasītāju klubiņa satikšanās reizē ieklausīsimies Karenas Bliksenas grāmatas “Likteņa anekdotes” fragmenta lasījumā un bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītājas Intas Zaksas stāstā par dzīvi Somijā.
Pelēcīgais novembris latviešiem ir gada spilgtākais mēnesis tā vēstures notikumu dēļ, tāpēc līdzās Ziemeļvalstu literatūras daudzināšanai veltīsim nelielu svinību brīdi arī mums pašiem.
Svinēsim svētkus kopā!
Ierašanās ar groziņiem.

27.novembrī plkst. 16.00
2. stāvā
Svinīgs sarīkojums “Cēsu bibliotēkai 100”
Cēsu bibliotēkas vēsture izstādē, videostāstā, lasītāju un darbinieku atmiņās
Uz pasākumu trešdienas pievakarē bibliotēkā aicināts ikviens, kurš vēlas ielūkoties Cēsu bibliotēkas mainīgajās mājvietās un tajās piedzīvotajos zīmīgajos notikumos.

PASĀKUMI Bērnu apkalpošanas nodaļā
 
7., 14., 21. novembrī visas dienas garumā
Minamās ceturtdienas bērniem “Domā! Prāto! Risini!”
Risinām krustvārdu uzdevumus, minam mīklas par tēmu “Ko es zinu par Latviju?”

13. novembrī plkst. 15.00
Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas Krēslas stunda bērniem
Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa Baltijas un Ziemeļvalstu bibliotēkās norisinās ik gadu, kad kopīgi lasām kādu jaunu vai jau labi zināmu grāmatu. Šī gada nedēļas tēma ir “Svētki Ziemeļvalstīs”, tāpēc Krēslas stundā lasīsim fragmentu no grāmatas “Pepija Garzeķe”. Stāsts par Pepiju ir tik krāsains un košs kā īsta svētku diena pilna ar baloniem un dzirkstošiem smiekliem.

23. novembrī plkst. 11.00
Muzikāli literārs ģimeņu rīts “Cauri gadiem ar dziesmām un grāmatām”
Divi draugi radošā saderībā – Dzintars Tilaks, rakstnieks, radio balss un Āris Ziemelis, dziesminieks, komponists – dodas uz Cēsīm, lai caur stāstiem, dziesmām, draiskulībām un vienu otru konkursu būtu kopā ar lielisku auditoriju Cēsu bibliotēkas apaļās jubilejas noskaņās.

LITERATŪRAS IZSTĀDES pieaugušo auditorijai

1.–30. novembris
Pieaugušo apkalpošanas nodaļā
Novembris Latvijas vēsturē
Literatūras izstāde veltīta notikumiem 1918. gada 18. novembrī – Latvijas proklamēšanas dienai – un 1919. gada 11. novembrī – Lāčplēša dienai.

1.–30. novembris
Pieaugušo apkalpošanas nodaļā
Iepazīstiet Ziemeļvalstu detektīvromānus!
Novembra mēnesī ik gadu norisinās Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa, kuras ietvaros tiek popularizēta ziemeļnieku daiļliteratūra. Šogad uzmanības centrā viens no bibliotēkas lasītāju iecienītākajiem literatūras žanriem – Ziemeļvalstu autoru detektīvromāni.

1.–30. novembris
Novadpētniecības lasītavā
Gaujmaliešu pārnākšana
Roberts un Aivars Janelsīši – tēvs un dēls – ir ievērojami novadnieki.
Roberts Janelsītis (1904–1942) dzimis Cēsīs. Absolvējis Cēsu valsts vidusskolu. No 1927. gada bijis Ernesta Dubava izdotā laikraksta “Cēsu Vēstis” redaktors un Cēsu avīzēs publicējies ar pseidonīmu “Gaujmalietis”. Cēsu bibliotēkā par bibliotekāru strādājis no 1934. līdz 1940. gadam, un bibliotēka 2007. gadā sadarbībā ar Cēsu rajona padomi un Janelsīšu ģimeni izdeva R. Janelsīša daiļrades apkopojumu “Gaujmalieša pārnākšana”.
Viņa dēls Aivars Janelsītis (1929–2018 ), kurš arīdzan dzimis Cēsīs un mācījies Cēsu 2. pamatskolā un Priekuļu lauksaimniecības tehnikumā, bijis ievērojams sabiedriskais darbinieks, Cēsu un Siguldas patriots, bibliotēkas draugs.
Izstāde veltīta Roberta Janelsīša 115 un Aivara Janelsīša 90 gadu jubilejai.

21., 22., 23. novembrī
Pieaugušo apkalpošanas nodaļā
Jauno grāmatu izstāde
Bibliotēkā reģistrētiem lietotājiem ir iespēja iepazīties ar jaunākajām pieaugušo auditorijai paredzētajām daiļliteratūras un nozaru literatūras grāmatām, kā arī pierakstīties rindā uz sev interesējošajiem izdevumiem.

LITERATŪRAS IZSTĀDES Bērnu apkalpošanas nodaļā

1.–30. novembris
Pasaku ķēniņam Kārlim Skalbem – 140
7. novembrī 140. dzimšanas diena tiek atzīmēta Kārlim Skalbem.
Literatūras vēsturē Skalbe ir iegājis, galvenokārt pateicoties savām pasakām, kurām līdzvērtīgu latviešu literatūrā nav. Tajās tiek noliegta vardarbība un naids, cildināts garīgais spēks. K. Skalbes “Kaķīša dzirnavas” ir vispopulārākā latviešu literārā pasaka, bet savu vietu latviešu literatūras klasikā ieņēmušas arī daudzas citas rakstnieka pasakas.
K. Skalbes pasaku grāmatas apkopotas literatūras izstādē.

1.–30. novembris
Mana Latvija
Gandrīz katrs latviešu rakstnieks un dzejnieks ir radījis kādu stāstu vai dzejoli par godu savai zemei, savai dzimtenei. Patriotiskākajā gada mēnesī aicinām lasīt Latviju godinošas grāmatas.

MĀKSLAS IZSTĀDE

22. oktobris–23. novembris
1. stāvā
“Latvijas Mākslas akadēmijai 100”
Izstādē eksponēta grāmata “Latvijas Mākslas akadēmijai 100” un skatāmi tajā publicētie Cēsu neformālās gleznotāju grupas oriģināldarbi.

INFORMATĪVĀ IZSTĀDE

27. novembris–28. decembris
1., 2. stāvā un starpstāvā
Izstāžu cikls “Cēsu bibliotēkai 100”
2019. gadā aprit 100 gadi kopš Cēsu bibliotēkas dibināšanas. Šim zīmīgajam notikumam veltīts izstāžu cikls, kas atspoguļo bibliotēkas vēsturi Cēsu pilsētas un Latvijas vēstures kontekstā.
4 informatīvajās ekspozīcijās atspoguļota bibliotēkas darbība laikposmā no 1919. līdz 2019. gadam.

Vairāk informācijas, zvanot pa tālruņiem:
64112020 (par pasākumiem un izstādēm pieaugušo auditorijai);
64122605, 25668580 (par pasākumiem un izstādēm bērnu auditorijai).
 


Publicēšanas datums: 2019. gada 4. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt