A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Mākslinieces Ināras Liepas personālizstāde „Iedvesmas valsis”

Mākslinieces Ināras Liepas personālizstāde „Iedvesmas valsis”

Trešdien, 8.martā, Cēsu vēstures un mākslas muzejā tika atklāta mākslinieces Ināras Liepas personālizstāde „Iedvesmas valsis”. Izstāde būs apskatāma līdz 15.maijam.

Izstāde ”Iedvesmas valsis„ ir veltīta izcilā latviešu komponista Emīla Dārziņa skaņdarbam „Melanholiskais valsis”, un tā tika veidota 2015.gadā, atsaucoties uz Pleskavas vēstures un mākslas muzeja un Latvijas konsulāta Pleskavā ielūgumu.

Izstādē skatāmas skulptūrlelles no Acrylic One materiāla un lielformāta drukas darbi ar 30 gadu seno pastkaršu attēliem. Speciāli darbiem izgatavots arī profesionāls izstāžu aprīkojums. Leļļu daudzveidīgie tēli tapuši, iedvesmojoties no Emīla Dārziņa “Melanholiskā valša” vijīgās melodijas, kuru māksliniece klausījusies savā darbnīcā.

Māksliniece Ināra Liepa izstādes atklāšanā atklāja - izstādīt šos darbus Cēsu pilī bijis viņas sapnis, kas nu piepildījies. Māksliniece vienu no saviem darbiem uzdāvināja Cēsu vēstures un mākslas muzejam.

Izstāde jau iepriecinājusi simtiem apmeklētāju gan Aizputes tūrisma un mūžizglītības centrā, gan arī daļēji tika eksponēta Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāla 2016.gada izstādē Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā.

Gundega Cēbere par izstādi: ”Ikvienas tautas mākslai un kultūrai ir skaista vēsture un cauri gadu simtiem un tūkstošiem tā dod piederības sajūtu savai nācijai un likteņiem. Leļļu mākslas devums pasaules kultūras mantojumā ir tik ietilpīgs, ka nav nepieciešams to plaši apjūsmot - lelles rodas dzīvē, kuru dzīvojam un katrā laikmetā un pasaules vietā to radīšana ietekmējusies no kultūras, klimata un ģeogrāfiskiem aspektiem, kas raksturīgi reģionam.”

Laipni aicināti uz izstādi – tā neatstās vienaldzīgu neviena vecuma apmeklētāju!


Publicēšanas datums: 2017. gada 9. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt