A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Laikmetīgās mākslas biennāles "Eiropas jaunrade" ceļojošā izstāde

Laikmetīgās mākslas biennāles "Eiropas jaunrade" ceļojošā izstāde

No 29.jūnija līdz 29.jūlijam Zinātnes, mākslas un gastronomijas centrā “Brūzis” būs skatāma Laikmetīgās mākslas biennāles "Eiropas jaunrade" ceļojošā izstāde.

Laikmetīgās mākslas biennāles “Eiropas jaunrade” (JCE. Jeune Création Européenne) ceļojošā izstāde apvieno 56 jaunos māksliniekus no 7 Eiropas valstīm – Francijas, Portugāles, Latvijas, Dānijas, Rumānijas, Spānijas un Itālijas. Caur dažādām mākslas izpausmes formām izstādes kaleidoskops iezīmē jaunākās vēsmas mūsdienu Eiropas mākslā, kā arī uzdod jautājumus – vai māksla ir universāla? Vai pastāv tāds koncepts kā Eiropas māksla? Vai mākslinieka daiļradi definē valsts, kuru viņš / viņa pārstāv?

JCE biennāle radās 2000.gadā Parīzes piepilsētā Monrūžā ar mērķi dot atspēriena iespējas jaunās paaudzes mūsdienu māksliniekiem un veicināt to atpazīstamību Eiropas un pasaules mērogā. Biennālē piedalās valstis, kas apņēmušās stimulēt laikmetīgās mākslas un kultūras norises. Lai izveidotu Biennāles ceļojošo izstādi, katra valsts atlasa astoņus daudzsološākos jaunos māksliniekus. Pēc tam to darbus izvērtē starptautiskā žūrija un nokomplektē ceļojošo izstādi. Divu gadu laikā izstāde apceļos iesaistīto valstu galerijas un mākslas centrus. Zinātnes, mākslas un gastronomijas centrs “Brūzis” ir trešā JCE biennāles 2017. – 2019. izstādes pieturas vieta. Pēc tam tā dosies uz Cluj-Napoca Rumānijā.

ATBALSTĪTĀJI:

Izstādes norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. Biennāles norisi Latvijā organizē Vides risinājumu institūts sadarbībā ar Monrūžas pašvaldību Francijā un Kaņepes Kultūras centru. Latvijas dalību laikmetīgās mākslas biennālē “Eiropas jaunrade” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds programmas “Latvija 100” ietvaros, Cēsu pašvaldība un ABLV Charitable Foundation.

https://www.facebook.com/biennalecesis/

Publicēšanas datums: 2018. gada 20. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt