A  A  A
Lapas karte


Kādas aktivitātes šajā ziemā izbaudi visvairāk?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Jauniešu vakari Āraišu arheoloģiskajā parkā

Jauniešu vakari Āraišu arheoloģiskajā parkā

Šī gada maijā Āraišu arheloģiskajā parkā notiks Cēsu Pilsētas vidusskolas jauniešu rīkots pasākumu cikls „Ugunskura stāstos dzirksteļo atklāsmes”.

Cēsu Pilsētas vidusskolas jaunieši pasākuma ideju noformulējuši, piedaloties Imanta Ziedoņa muzeja rīkotajā akcijā „Ideju pavasaris 2018”, kas šogad aicināja sev aizraujošas aktivitātes rīkot muzejos, bibliotēkās un kultūras namos.

Cēsu jaunieši iecerējuši kopā ar vienaudžiem iepazīt kultūras mantojuma vērtības, ko viņi saņēmuši ģimenē, ko vēlētos saglabāt saviem bērniem un ko jau šobrīd glabā muzeji. Pasākuma cikla noslēgumā jaunieši plānojuši veikt eksperimentu, kura rezultātus noskaidros nākotnē, noglabājot šobrīd sev aktuālās vērtības. Pasākumu cikls iekļauts arī Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumu kalendārā, kas aicina Eiropas kultūras mantojumu plašākam cilvēku lokam novērtēt kā visu kopīgo resursu. Pasākumu saraksts atrodams www.mantojums2018.lv.

Pirmais pasākums notiks 3.maijā plkst.12.00 un būs veltīts tēmai „Man reiz vecāki stāstīja”. Tajā jaunieši runās un klausīsies par vecāku atstātajām vērtībām. Tā kā pasākums iekrīt Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, īpaša uzmanība tiks veltīta valodas dažādībai. Tajā tiks stāstīta pasaka valodā, kādā runāja vecmāmiņa, un mūziķis Kārlis Kazāks izpildīs dziesmas dažādos latviešu valodas dialektos no projekta „ Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku”! Klausītāji tiks aicināti dalīties vērtībās, ko vecāki viņiem iemācījuši gan stāstot, gan zīmējot. Pasākuma noslēgumā visiem būs iespēja iepazīt pasākuma norises vietas – Āraišu arheoloģiskā parka – glabāto mantojumu.

Otrais pasākums parezēts 11.maijā plkst.18.00 un tā tēma ir „Es reiz bērniem stāstīšu”. Pasākums būs veltīts ģimenes dienai, un tajā Cēsu Pilsētas vidusskolas jaunieši aicinās savas skolas bērnus un vecākus tradicionāli skolā notiekošo māmiņdienas un ģimenes dienas koncertu rīkot brīvdabā. Pasākumā paredzētas vairākas aktivitātes. Kā tas gadiem ierasts uzstāsies skolas kolektīvi, kā viesmākslinieki mūs priecēs Ance Annija Koreņkova un Agnese Sauska. Papildus tam ģimenēm būs iespēja pavadīt jauku vakaru kopā. Visi kopīgi veidos atziņu rulli par to, ko kādreiz vēlējušies vai šobrīd iecerējuši iemācīt saviem bērniem. Vairāku ģimeņu pārstāvji būs īpaši aicināti stāstīt par neparasto savā ģimenē, Āraišu arheoloģiskā parka teritorijā notiks dažādas praktiskas darbnīcas, kopīgi tiks cepta koka maize un ēsta ugunskurā vārīta zupa.

Trešais – noslēdzošais pasākums būs 18.maijā plkst.18.00 veltīts muzejiem „Muzejs stāstījā un stāstīs”. Tajā visi kopīgi radīs izstādi par kopīgajām kultūras vērtībām, kuras glabā ģimenes. Ar muzeja glabāto vērtību dažādību varēs iepazīties ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeja izglītojošās programas „Seno lietu pasaulē” palīdzību. Uzstāsies stāstniece un dziesminiece Agrita Gruzdiņa. Pasākuma kulminācija būs īpašas lādes piepildīšana ar jauniešiem un citiem pasākuma dalībniekiem šajā brīdī aktuālām vērtībām vai atziņām. Lādes saturu paredzēts glabāt 20 gadus, tādā veidā veicot eksperimentu, kura atziņas jaunieši uzzinās jau tad, kad paši būs daudz pieredzējušāki.

Visos pasākumos laipni aicināts piedalīties ikviens interesents, īpaši tuvāko skolu jaunieši!
 
Informāciju sagatavoja:
Sanda Salmiņa
Amatas novada pašvaldības
nodaļas “Āraišu arheoloģiskais parks”
muzejpedagoģe
mob.tālr.: +371 25665528
e-pasts:


Publicēšanas datums: 2018. gada 2. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt