A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Jaunieši Cēsīs dokumentēs Otrā pasaules kara liecinieku atmiņas

Jaunieši Cēsīs dokumentēs Otrā pasaules kara liecinieku atmiņas

Cēsu jauniešu iniciatīvas grupa sadarbībā ar Cēsu Vēstures un Mākslas muzeju ir uzsākusi īstenot projektu „Gribam zināt!” ar mērķi tuvināt dažādās paaudzes – jauniešus un seniorus caur Latvijas sabiedrībai būtiskiem atmiņu stāstījumiem, kas atspoguļo iedzīvotāju likteņus Otrā pasaules kara laikā.

Projektā jaunieši paši mēģinās noskaidrot kāda bija vēsture patiesībā - sākumā pētot publicētos materiālus - filmas, grāmatas, apmeklējot arhīvu un runājot ar muzeja darbiniekiem - vēsturniekiem, bet pēc tam uzklausot un dokumentējot Otrā pasaules kara liecinieku dzīvesstāstus. Lai projekta rezultātā taptu dokumentālie atmiņu stāsti par Cēsu puses iedzīvotājiem, kas cietuši karā un padomju deportācijās, projekta gaitā jauniešiem tiks rīkotas arī dokumentālo filmu veidošanas darbnīcas.

Pirmā darbnīca par video interviju veidošanu norisinājās Latvijas Okupācijas muzejā Rīgā 12.aprīlī kopā ar muzeja audiovizuālā krājuma glabātāju Leldi Neimani. Lelde Neimane iepazīstināja jauniešus ar Okupācijas muzeja līdzšinējo darbu, dokumentējot video formātā vairāk kā 2000 cilvēku liecības par Otrā pasaules kara un tam sekojošiem notikumiem. Jaunieši dzirdēja padomus, kā sagatavoties intervijām un kas jāņem vērā video interviju laikā, runājot ar vecākās paaudzes cilvēkiem Pēc nodarbības muzejā jauniešu iniciatīvas grupa apmeklēja Ģertrūdes ielas teātra izrādi „Leģionāri”, kuras centrā ir 1946.gada vēsturiskais notikums par Zviedrijas lēmumu izdot latviešu leģionārus Padomju Savienībai.

Ir plānots, ka projekta rezultātā Cēsu Vēstures un Mākslas muzejs savā krājumā iegūs nozīmīgas vēstures liecības par novadniekiem ar mūsdienu tehnoloģiju starpniecību, bet jaunieši labāk iepazīs vecākās paaudzes cēsnieku likteņus, gūstot labāku izpratni par sava novada vēsturi.

Projekts „Gribam zināt!” tiek īstenots ar ES programmas „Jaunatne darbībā” finansiālu atbalstu. Plānotais projekta budžets 5450 EUR. Projekta īstenošanas laiks – līdz 2014.gada 31.janvārim.


Publicēšanas datums: 2013. gada 15. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt