A  A  A
Lapas karte


Vai Tu gaidi pavasari?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra

Pūtēju orķestra "CĒSIS" sasniegumi Dziesmu svētku atlases skatē
2018. gada 14. marts  
Divu dienu garumā 10.martā un 11.martā Ogres novada Kultūras centrā norisinājās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atlases skate Pūtēju orķestriem, kurā piedalījās 63 orķestri no visiem Latvijas novadiem, kopā vairāk nekā 2000 mūziķi.
Noskaidroti labākie skatuves runas meistari
2018. gada 12. marts  
Cēsu Bērnu un jauniešu centrā 7.martā tikās 44 dalībnieki dažādās vecumu grupās, lai, kā ik gadu, mērotos spēkiem skatuves runas prasmēs. Ikviens no skolēniem konkursa 1.kārtā bija sagatavojis individuālu priekšnesumu – vienu prozas un vienu dzejas darbu.
Pūtēju orķestris "Cēsis" koncertē un gatavojas svētkiem
2018. gada 6. marts  
Līgatnes kultūras namā 4.martā notika pūtēju orķestru koncerts "Ieskandinām svētkus!”, kurā piedalījās četri Vidzemes reģiona orķestri - pūtēju orķestris "Cēsis" (diriģenti Jānis Puriņš un Tālivaldis Narvils), Limbažu pūtēju orķestris "Lemisele" (diriģenti Māra Zandersone un Uldis Ezermalis), Siguldas pūtēju orķestris (diriģents Gints Kalniņš) un Līgatnes pūtēju orķestris (diriģents Anatolijs Terentjevs). Tā bija mūziķu atkal satikšanās, kas kļuvusi par tradīciju jau trešo gadu pēc kārtas, priecējot līgatniešus un pūtēju mūzikas cienītājus pavasara pirmajā mēnesī - martā ar skanīgiem, muzikāliem priekšnesumiem.
Vilnis Heinrihsons "Viņa atnākšanas spožums" un Anda Poikāne "Litānija"
2018. gada 5. marts  
Cēsu Izstāžu namā 10.martā plkst.15.00 tiks atvērtas divas izstādes: Vilnis Heinrihsons “Viņa atnākšanas spožums” un Anda Poikāne "Litānija". Izstādes skatāmas līdz 10.aprīlim.
Ērika Zvirbuļa fotogrāfiju izstāde “Ziemas pasaka”
2018. gada 5. marts  
No 5.marta līdz 30.aprīlim Cēsu Cēsu Pieaugušo izglītības centra 2.stāvā skatāma Ērika Zvirbuļa fotogrāfiju izstāde “Ziemas pasaka”.
Vidzemes plānošanas reģions izsludina kultūras projektu konkursu “Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītajā Vidzemes kultūras programmā 2018”
2018. gada 2. marts  
Vidzemes plānošanas reģions no 2018. gada 1.marta līdz 29.martam izsludina kultūras projektu konkursu „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Vidzemes kultūras programma 2018”. Vidzemes kultūras programma ir iespēja reģiona kultūras organizatoriem saņemt atbalstu savām idejām un iniciatīvām, lai radītu un pilnveidotu kultūras notikumu piedāvājumu Vidzemē.
Pasākumi un izstādes Cēsu Centrālajā bibliotēkā martā
2018. gada 1. marts  
Skanīgākie kolektīvi pošas uz Limbažiem
2018. gada 28. februāris  
Cēsu Bērnu un jauniešu centrā 27.februārī pulcējās vokālie ansambļi no Cēsu, Jaunpiebalgas un Līgatnes novadiem, lai piedalītos vokālās mūzikas konkursa "Balsis 2018” 1.kārtā. Dažiem tā jau kļuvusi kā tradīcija - sevi apliecinot jau vairakkārt, bet citiem tā bija pirmā lielā skatuviskā pieredze šāda mēroga pasākumā.
Mūsdienu deju dejotāji gūst pieredzi sacenšoties konkursā
2018. gada 26. februāris  
Cēsu Bērnu un jauniešu centrā 22.februārī notika Cēsu un tuvākās apkārtnes novadu Mūsdienu deju radošā konkursa 1.kārta, kurā piedalījās 200 dejotāji no Pārgaujas, Smiltenes, Amatas un Cēsu novadiem.
Cēsu bērnu mākslas darbi ceļos uz Čehiju
2018. gada 9. februāris  
Talantīgie Cēsu bērni jau vairākkārt, piedaloties Starptautiskajos mākslas konkursos, uzrāda augstvērtīgus rezultātus un saņem apbalvojumus. Arī šajā gadā dalība 46.Starptautiskajā bērnu mākslas izstādē - konkursā „Lidice 2018” vainagojas ar labiem rezultātiem.
Aicinājums pieteikt dalībniekus Mazo vokālistu konkursam “Cēsu Cālis – 2018”
2018. gada 5. februāris  
Jau vairāk nekā 25 gadus dažādās Latvijas pilsētās notiek mazo vokālistu konkurss “Cālis”. Tradicionāli pasākumam ir vairākas kārtas pirmsskolas izglītības iestādē, pilsētas/novada kārta un republikas mēroga konkursa kārta.
Noslēgušies Cēsu Izstāžu nama energoefektivitātes uzlabošanas darbi
2017. gada 29. septembris  
Valsts nozīmes arhitektūras piemineklī - Cēsu Izstāžu namā ir pabeigti remontdarbi, kas ēkā norisinājās no šī gada februāra, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti, taupot enerģiju un samazinot oglekļa dioksīda emisiju daudzumu.
Latvijas simtgades notikumu norise Cēsīs 2017.g.-2019.g
2017. gada 2. marts  
Cēsis ir bijušas būtisku vēstures pagriezienu, kas veicināja Latvijas valsts tapšanu un atdzimšanu, notikumu vieta. Godinot Latvijas simtgadi, atcerēsimies šos notikumus – Cēsu kauju uzvaru, pretošanos okupācijas varai, folkloras festivālu „Baltika”, Latvijas karoga pacelšanu Cēsu pils tornī un citus veiktos soļus neatkarīgas valsts izveidē.
Skatīt arhīvu

Printēt