A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsu Izstāžu namā skatāmas divas jaunas izstādes

Cēsu Izstāžu namā skatāmas divas jaunas izstādes

Izstāžu namā 1.februārī plkst.17.00 tiks atklātas divas jaunas izstādes: "Es mīlu balto sniegu un citu vairs neko…" un "Cita Meditācija".

Vai zini, kur ieraudzīt mirdzošu sniegu, sajust mieru un klusumu? Tas ir redzams Cēsu Izstāžu namā, ziemas sajūtu meklējot, dažādu paaudžu mākslinieku darbos. Redzami spilgti ainavas žanra pārstāvji – Janis Rozentāls, viens no latviešu nacionālās glezniecības skolas izveidotājiem, Vilhelms Purvītis, pirmais, kas savā mākslā pievērsās Latvijas dabas attēlošanai. Biruta Baumane, Ģederts Eliass, viens no reālistiskās glezniecības pārstāvjiem, tautā populārais un mīlētais Leo Kokle, konsekventais pasteļglezniecības kopējs latviešu mākslā, un tikai mākslai dzīvojošais Voldemārs Irbe- Irbīte, Ludolfs Liberts, kurš daudz gleznojis dzimtenes ainavas. Purvīša skolnieks Kārlis Melbārzdis un vēl ar gaišu krāsu paleti - Jāni Pauļuks. Mazāk pazīstami, bet ne mazāk sniega krāsainību un dabas smalkumu attēlojoši mākslinieki – Arnolds Griķis, Kārlis Rozens. Atklājums būs Nikolaja Kūlaiņa noskaņu darbi un 19.gs. beigās 20.gs. sākumā Baltijā populārais, izteiktais salonmākslinieks Jūliuss Kleverss.

Skatītājs varēs vērtēt, kā ir vai nav mainījusies glezniecības maniere jaunāku paaudžu mākslinieku darbos. Starp tiem - māksliniece, kas nebaidās no dabas glezniecības - Dace Lielā; Vija Zariņa, kuras interešu lokā ir Latvijas ainava; krāsu koloristes, cēsnieces Lailas Balodes un pavisam jaunā, pagājušā gada SEB bankas stipendiāta Kristapa Priedes darbi.

Izstāde tapusi ar Mūkusalas Mākslas salona līdzdalību.

Izstāžu nama otrajā stāvā iespējams skatīt divu mākslinieču, Ivandas Spulles-Meieres un Sanitas Mickus, kopizstādi “Cita meditācija”.

Izstādes nosaukums nav nejaušs, mākslinieču izstāde “Cita meditācija” iezīmē iespējami citu personības šķautni, caur kuru tiek parādīta mākslinieču spēja atklāt mākslinieciskos meklējumus, savienojot dažādus materiālus, krāsu un formu, līniju un punktu, faktūru un struktūru un citas mākslinieciskas izpausmes.

Abas mākslinieces beigušas Latvijas Mākslas akadēmiju. Satikušās un paralēli profesionāli strādājušas, kopjot katra savu daiļradi, mākslas valodu un māksliniecisko pašizpausmi. Izstādē skatāmi Ivandas Spulles keramikas darbi un Sanitas Mickus grafika.
Publicēšanas datums: 2018. gada 29. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt