A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Izstāde “Fotogrāfs Jānis Godiņš un viņa gleznu kolekcija” Cēsu muzejā

Izstāde “Fotogrāfs Jānis Godiņš un viņa gleznu kolekcija” Cēsu muzejā

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā atklāta izstāde “Fotogrāfs Jānis Godiņš un viņa gleznu kolekcija”, kas ir viena no divām šī gada izstādēm ciklā “Cēsinieks Latvijas valstij”.

Cēsinieki Jāni Godiņu pazīst kā fotogrāfu, kultūras un mākslas vērtību lietpratēju, grāmatu un mākslas darbu kolekcionāru un veiksmīgu makšķernieku. Viņš dzimis 1934.gada 25.aprīlī Gatartas pagasta Kalna Viļumos, mācījies Drustu pamatskolā, bet 1949.gadā izvests uz Sibīriju, no kurienes atgriezies 1957.gadā un apmeties uz dzīvi Raunā. No 1961.gada Jānis Godiņš dzīvo Cēsīs. Viņš 20 gadus strādāja Cēsu Sadzīves pakalpojumu kombinātā par fotogrāfu, darbojās fotoklubā “Cēsis” un ar panākumiem piedalījās mākslas foto izstādēs. Jāņa Godiņa fotogrāfijas ir publicētas Latvijas un Cēsu presē, Cēsu Tautas teātra programmās un izstāžu katalogos.

Jāni Godiņu cienam un godājam. Viņu pazīst vairums to cēsinieku, kuru vērtību skalas augšgalā liekamas kultūrvēstursikās vērtības. Jāņa Godiņa mūža devumu vislabāk raksturo viņa paša vārdi: ” ... esmu centies būt noderīgs savai tautai, Dzimtenei un pilsētai”.

Izstāde būs skatāma līdz 1.decembrim.

Publicēšanas datums: 2017. gada 30. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt