A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Izdota grāmata "Cēsu Jaunā pils"

Izdota grāmata "Cēsu Jaunā pils"

No šodienas ikviens interesents var iegādāties jauno Daina Bruģa grāmatu "Cēsu Jaunā pils". Atklāšanas dienā Cēsu pils apmeklētāju centrā grāmatu iespējams iegādāties par īpašu cenu - 20 eiro.

Grāmata, kas sākotnēji bija plānota kā izglītojošs ceļvedis, darba gaitā ir pāraugusi apjomīgā monogrāfijā, kurā autors aprakstījis ne tikai Jaunās pils interjerus, bet izsekojis arī pils būvvēsturei un tās īpašniekiem, sākot no ēkas pirmsākumiem viduslaikos līdz pat pils atjaunošanas procesam 21.gadsimtā. Grāmata rakstīta tā, lai tā būtu saistoša un viegli lasāma jebkuram lasītājam un reizē kalpotu kā nopietns izziņas avots ar labu zinātnisko aparātu pētniekiem.

Grāmatas priekšvārdā Dainis Bruģis raksta: “Grāmata tapusi piecus garus gadus, kuru laikā autors paspējis izbaudīt gan mokošu pārdomu smagumu, gan ne ar ko nesalīdzināma gandarījuma mirkļus, kad no aizmirstības dzīlēm izniris kāds agrāk nezināms vēstures fakts vai izdevies atminēt kādu jau šķietami neatminamu mīklu’’.

Grāmata ir bagātīgi ilustrēta, tās 410 lapaspusēs skatāmi 475 attēli. Grāmatas māksliniece ir Inese Hofmane. Tā iespiesta Jelgavas tipogrāfijā. Grāmatas izdošanu finansiāli atbalstījis Kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.

Grāmatu būs iespējams iegādāties Pils apmeklētāju centrā, Pils laukumā 9. Grāmatas cena 30,00 EUR.Publicēšanas datums: 2016. gada 26. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt