A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Igaunijas stikla mākslinieka Ivo Lill izstāde

Igaunijas stikla mākslinieka Ivo Lill izstāde

Sestdien, 16.jūnijā, Izstāžu namā notika Igaunijas stikla mākslinieka Ivo Lill izstādes atklāšana.

"Nejautā man, cik ilgi jāveido skulptūra. Tikai brīdi - daļu no mūža."

Ivo Lill dzimis Tallinā 1953.gadā. 1985.gadā beidzis Igaunijas Mākslas akadēmiju. Lai izveidotu sarežģītu laminētu lokšņu stiklu viņš strādā ar auksto tehnoloģiju. Mākslinieks griež, kodina, līmē, slīpē, pulē, izmanto smilšu strūklu, lai stiklu pārvērstu neticami krāšņā mākslas darbā. Sarīkotas vairākas personālizstādes, kā arī grupu izstādes mākslas galerijās un muzejos visā pasaulē - Maskavā, Londonā, Minhenē, Vīnē, ASV, Venēcijā, Dublinā, Lietuvā, Sanktpēterburgā, Luksemburgā, Kopenhāgenā, Somijā, Francijā, Florencē, Japānā un arī 1987.gadā Rīgā.

Stikla veidošana ir kā izrāde uz viļņa, piedāvājot nenovērtējamu, nebijušu pieredzi kā jebkad. Rezultāts ir kā dāvana, kas atvērta pēc pulēšanas, kad stikls kļūst caurspīdīgs. Mākslinieka darbos ir pasaules ģeometrija un stikla slāņu grafika, kas balansē pretstatā vētrainam piedzīvojumam. Sasniedzot viļņu garumu, zinķārība liek ienirt zemūdens pasaulē starp delfīniem. Krāsas sāk veidoties starp stikla slāņiem un tiek virzīta uz cilvēka iekšējo pasauli.

Vai zināji, ka stikls dzimst no smiltīm un uguns? Stikla dzimšana ir iespaidīga un unikāla dabas norise. Mākslinielks to pārvērš apburošā, harmoniskā performancē. Ivo Lill arī izgatavo ekskluzīvas dāvanas, kuras valsts prezidenti pasniedz ārvalstu viesiem.

Par savu darbu runājot mākslinieks saka: "Esmu aicināts mācīt par to. Bet es neesmu gatavs dalīties ar šīm zināšanām. Tas ir kā mājsaimniece, kura greizsirdīgi sargā savu recepti. Es esmu kā pavārs, kurš recepti neievēro, bet spēlējos ar intuīciju".

Ivo Lill izgatavojis balvas Eirovīzijas konkursam 2002.gadā. Mākslinieks ir Venēcijas stikla biedrības, Stikla Mākslas biedrības ASV u.c. valstu stikla biedrību biedrs. 2014.gadā Ivo Lill saņēma Goda locekļa titulu Maskavas Mākslas akadēmijā.

Izstāde apskatāma līdz 15.jūlijam.

Publicēšanas datums: 2018. gada 8. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt