A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Fotokluba „Cēsis” izstāde „Cēsis agrāk un šodien”

Fotokluba „Cēsis” izstāde „Cēsis agrāk un šodien”

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā Jaunās pils Bēniņu izstāžu zālē aplūkojami Cēsu fotogrāfu jaunākie darbi, kuros vēsturiskajos rakursos skatāmi Cēsu pilsētas skati. Izstāde ir Cēsu fotokluba ieguldījums cēsnieku un tūristu intereses veicināšanā par pilsētu.

Jau pagājušajā gadā fotogrāfi veiksmīgi iesāka izstāžu ciklu „Cēsis agrāk un tagad” ar izstādi, veltītu mūsu pilsētas identitātes galvenajam simbolam – Cēsu viduslaiku pilij. Šogad, turpinot iesākto projektu, fotografēti Cēsu nami, parki, pieminekļi, atsevišķi to elementi un salīdzināti ar vēsturiskajās fotogrāfijās redzamo. Izstāde ir iespēja uzrunāt cēsiniekus par vērtībām, kuras viņuprāt Cēsīs  jākopj, jāsaglabā, ar kurām jālepojas. Izstādē  šodienas fotogrāfijas ir skatāmas kopā  ar vēsturisko foto no Cēsu senāko  fotogrāfu krājumiem.  Darba rezultāts ir ne tikai fotogrāfu profesionalitāti apliecinošs, bet arī informatīvs un izglītojošs.

2014. gads ir Cēsu Sv. Jāņa jubilejas gads. Tādēļ projekta ietvaros baznīca kā viens no svarīgākajiem Cēsu pilsētas arhitektūras un mākslas objektiem fotografēta dažādos rakursos, dažādos apgaismojumos, dažādās diennakts stundās, akcentējot atsevišķus elementus, mākslas darbus.

Izstādē piedalās deviņi fotokluba „Cēsis” fotogrāfi ar vairāk kā 40 fotogrāfijām. To vidū – Jānis Harijs Sūniņš, Alvis Jansons, Vilis Bleikšs, Ilgvars Ozols, Agris Kozerovskis, Ēriks Zvirbulis, Vladislavs Ančs, Oļģerts Bērziņš, Valdis Sviķis un Imants Dreimanis.

Izstāde veidota ar Cēsu pašvaldības kultūras projektu konkursa finansiālu atbalstu.

Izstāde atvērta no 4. novembra līdz 31. novembrim

Publicēšanas datums: 2014. gada 3. novembris  

Komentāri

Vilis 2014-11-04 08:28:43 Un kur tad aprakstā pievienotās bildes autors? Matemātika!!!

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt