A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Fotogrāfiju izstāde „Cēsu pils gadalaikos un sajūtās”

Fotogrāfiju izstāde „Cēsu pils gadalaikos un sajūtās”

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Jaunās pils semināru zālē no 29. novembra līdz 31. decembrim ir apskatāma fotokluba „Cēsis” fotogrāfiju izstāde „Cēsu pils gadalaikos un sajūtās”.

Izstādē aplūkojami Cēsu fotogrāfu jaunākie darbi, kuros dažādos gadalaikos, rakursos un sajūtās skatāma Cēsu viduslaiku pils – mūsu pilsētas identitātes galvenais simbols.

Fotogrāfu izvēlētā izstādes tēma saistīta ar Cēsu viduslaiku pils 800 gades pasākumu programmu un tās atvēršanas datums, 29. novembris, nebija izvēlēts nejauši. Šajā dienā Jaunās pils semināru zālē pulcējās pirmās Cēsu pils arheoloģijas konferences dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Polijas un Lielbritānijas.

Izstādē piedalās 14 fotokluba „Cēsis” fotogrāfi ar 40 fotogrāfijām. To vidū - Jānis Harijs Sūniņš, Agris Kazerovskis, Olģerts Bērziņš, Vilis Bleikšs, Vladislavs Ančs, Ēriks Zvirbulis, Mihails Ignats, Ilgvars Ozols, Alvis Jansons, Karīna Jurciņa, Valdis Sviķis, Kaspars Kurcens, Andris Vētra un Juris Rudzītis. Katrs ar savu redzējumu un apliecinājumu savai profesionalitātei.

Katras fotogrāfijas centrā ir Cēsu pils, kas, gadsimtiem ritot, sevī uzkrājusi senos stāstus, kas caur pils mūriem tiek stāstīti tās apmeklētājiem. Izstādē tā redzama gan pavasarī, kad saule cenšas ielauzties pilī un sasildīt to no ziemas stindzinošajiem saliem, gan vasarā, kad pelēkos mūrus atdzīvina zaļā zāle un sūnas, kas liek atcerēties par pils vēsturi. Pils redzama arī rudenī, kad to ieskauj skaistās un krāsainās lapas un kad sanāk kopā cēsnieki un uz pils estrādes kāpnēm noliek svecītes Latvijas kontūrā. Kad zemi apsegusi baltā sniega sega, tad naksnīgo pili apspīd spožās gaismas, un koka tilts pils pagalmā gaida, kad atkal varēs ievest viesus viduslaiku pils valdzinājumā.

Izvēlētā viduslaiku pils tēma ir veiksmīgs sākums lielākam fotokluba iecerētajam izstāžu ciklam „Cēsis senāk un tagad”, tādejādi iezīmējot Cēsu fotogrāfu tālākos radošās darbības mērķus arī saistībā ar kultūras mantojuma saglabāšanu un dokumentēšanu.

Izstāde veidota ar Cēsu pašvaldības kultūras projektu konkursa finansiālu atbalstu.
Izstāde apskatāma līdz 31. decembrim.


Publicēšanas datums: 2013. gada 5. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt