A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Foto mēnesis Cēsu Izstāžu Namā

Foto mēnesis Cēsu Izstāžu Namā

6.janvārī plkst.16:00 tiek atklāta cēsnieka Viļa Bleikša foto izstāde “Epizodes un noskaņas”.

Ar pirmo personālizstādi ‘’Epizodes un noskaņas’’ 80 gadu jubileju atzīmē fotogrāfs cēsnieks , Cēsu fotokluba  ilggadīgs dalībnieks Vilis Bleikšs.  Fotografē no 1950.gada, piedalījies daudzos  foto konkursos un izstādēs, iegūstot atzinības un balvas. Izstādes nozīmīgākā daļa  ir Cēsu kultūras darbinieku menbaltie portreti-tēlnieki Kārlis Jansons, Andrejs Jansons, Matiass Jansons, rakstnieks Miervaldis Birze un citi. Otru izstādes daļu autors veltījis mūsu pilsētai un dabas  parādību  brīnumainajām niansēm.


6.janvārī plkst.16:00 tiek atklāta Antas Rugātes foto izstāde “Strande” (Krasts).

Ar skatītājiem izstādē ‘’Strande’’ tiekas Anta Rugāte (bijusī Latvijas televīzijas diktore un politiķe) sevi nosaucot par brīv-bildētāju. Autores vēlme ir  dalīties redzētajā un pārdzīvotajā- mirkļu dinamiskās, sentimentālās, romantiskās fotogrāfijās no mūsu jūras krasta. "Vairāk par mirkli jau dzīvē šai nav" - saka Anta Rugāte.


7.janvārī plkst.17:00 tiek atklāta Latvijas un Norvēģijas fotogrāfu un antropologu sadarbības projekta izstāde “Dzīve kustībā”.

Latvijas un Norvēģijas fotogrāfu un antropologu kopdarbs – ceļojošā izstāde “Dzīve kustībā” – pēta un dokumentē Norvēģijā dzīvojošos latviešus un Latvijā dzīvojošos norvēģus. Projektā apkopoti fotoportreti, īsi video un dažādu sociālo grupu pārstāvju dzīvesstāsti.

Antropologi šī projekta ietvaros pētīja, kā cilvēki uztver piederību kādai kultūrai un kā viņi to kopj – vai viņi jūtas tuvāki mītneszemes kultūrai vai vairāk cenšas turēties pie dzimtenes tradīcijām un ieražām. Fotogrāfi savukārt nodarbojās ar tīru dokumentālo fotogrāfiju, liecinot par to, kā cilvēki izskatās, kas ir viņu ikdienas redzeslokā, ieskaitot ledusskapi un grāmatplauktu, kāda ir viņu darba vide, kādus cilvēkus viņi satiek un kādus dzērienus iedzer. Attēlu atlase pārliecina par projektā iesaistīto autoru iedziļināšanos – izvēlēto cilvēku dzīve parādās lielā dažādībā. Fotogrāfu vērojums ir neitrāls, ar cieņpilnu distanci un vieglumu.Izstādes apskatāmas līdz 2016.gada 31.janvārim.

Publicēšanas datums: 2016. gada 5. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt