A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » DK “Raitais solis” piedalās deju festivālā “Tikšanās Ņevas krastos”

DK “Raitais solis” piedalās deju festivālā “Tikšanās Ņevas krastos”

Jaunā sezona Cēsu Kultūras centra deju kolektīvam “Raitais solis” sākusies ar vērienu. Saņemot uzaicinājumu no Bērnu un jauniešu starptautiskās biedrības “Eventus”, deju kolektīva astoņi jauniešu grupas deju pāri no 23.septembra līdz 28.septembrim viesojās Sankt-Pēterburgā, lai piedalītos starptautiskajā deju festivālā “Tikšanās Ņevas krastos”. 

Festivāla laikā dejotāji piedalījās divos koncertos, katrā demonstrējot atšķirīgu deju programmu. Tāpat festivāla norises laikā notika deju meistarklases profesionālu deju pedagogu pavadībā. Dejotāji savus spēkus varēja izmēģināt mūsdienu dejā, klasiskajā dejā, hip-hopa deju manierē, raksturdejā un krievu tautas dejā.

Pasākuma noslēgumā dejotāji katrs atsevišķi un kolektīvs kopumā saņēma sertifikātu par dalību festivālā.

Neaizmirstams piedzīvojums dejotājiem bija Sankt-Pēterburgas A.J. Vaganovas baleta akadēmijas apmeklējums. Baleta akadēmija ir slēgta tipa mācību iestāde, kura sagatavo augstas klases baleta dejotājus, kuri savu karjeru turpina vienā no Krievijas slavenākajiem baleta teātriem - Sankt-Pēterburgas Marijas teātrī un pasaules labākajos baleta teātros un trupās. Raitā soļa jauniešiem bija lieliska iespēja redzēt vecāko klašu audzēkņu klasiskās dejas treniņstundu, kā arī apskatīt nodarbību telpas.

Deju kolektīva “Raitais solis” vadītājs Andis Kozaks norāda, ka dalība festivālā bija brauciens ar lielu pievienoto vērtību, jo meistarklasēs un koncertos gūtā pieredze deva iespēju kolektīvu novērtēt no cita skatupunkta un apgūtie jaunie deju soļi ļaus papildināt deju kolektīva repertuāru.

Deju festivāls “Tikšanās Ņevas krastos” tradicionāli notiek Sankt-Pēterburgā, un šogad tas norisinājās jau sesto reizi. Festivāla programmā ir iekļauta klasiskās un krievu tautas skatuviskās dejas semināri un meistarklases, kā arī dalībnieku sagatavotie priekšnesumi. Festivāls šogad pulcēja deju grupas no Latvijas, Igaunijas, Grieķijas un Krievijas.

Publicēšanas datums: 2016. gada 12. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt