A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Četru autoru izstādes Cēsu Izstāžu namā

Četru autoru izstādes Cēsu Izstāžu namā

Bagāts, daudzveidīgs dažādu mākslas žanru un mākslinieku paaudžu darbu piedāvājums skatītājiem Izstāžu nama piecās zālēs.

Autori - glezniecības vecmeistars Uldis Zemzaris, dēls Alvis Zemzaris, tēlniece Inta Berga, jaunais mākslinieks Reinis Liepa un Latvijas Mākslas akadēmijas students Kārlis Bogustovs.

Uldis Zemzaris. Alvis Zemzaris. Divi mākslinieki, tēvs un dēls izstādē pārstāv reālistisko glezniecību. Uldis Zemzaris dzimis 1928.gadā, studējis Latvijas Mākslas akadēmijā pie profesoriem klasiķiem Kārļa Miesnieka un Jāņa Roberta Tilberga, kuri pagājušā gadsimta sākumā profesionālos pamatus bija apguvuši Sanktpēterburgas augstskolās.Var uzskatīt, ka Ulda Zemzara daiļrade balstās - pēctecīgi saņemtajā klasiskajā izglītībā. Mākslinieks izstādē eksponē portretus, ainavas, figurālas kompozīcijas un marīnas.

Alvis Zemzaris dzimis 1961. gadā - zīmēšanas, krāsu pielietošanas zināšanas apguvis uzaugot savu vecāku mākslinieku darbnīcā un mācoties Rīgas J.Rozentāla mākslas vidusskolā.

Alvja Zemzara darbos pilsētu ainavas, kuras gleznot viņu rosinājis ceļojumos un ikdienā skatītais naksnīgo ielu mirdzums.

Inta Berga beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu. Māksliniece ir nozīmīgu vides objektu, pieminekļu un skulptūru autore - “Saules laiviņas” Ventspilī, “Vēja zvani” Siguldā un daudz citu darbu. Intas Bergas “Gaismas sulptūras” izgaismos Izstāžu Nama otro stāvu, lielie objekti dod spēcīgu gaismu, radot īpašu atmosfēru telpā. “Tas ir kā brīnums, kas pie manis ir atnācis un ar kuru es gribu dalīties - tās ir gaismas skulptūras.”

Reinis Liepa un Kārlis Bogustovs kopizstādei devuši nosaukumu “Laikā”.

Reinis Liepa mūsdienīgs, talantīgs jaunās paaudzes gleznotājs izstādē eksponēs lielizmēra zīmējumus. Mākslinieks ir Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras lektors un J.Rozentāla Mākslas vidusskolas zīmēšanas un gleznošanas skolotājs.

“Man ir dota apbrīnojama iespēja - caur savām gleznām pavērt skatu uz manu individuālo pasauli un vienmēr paliek cerība, ka kādam vai kādiem cilvēkiem tā būs tuva un saprotama”.

Kārlis Bogustovs ir students Mākslas akadēmijas Stikla mākslas katedrā, ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros studējis Londonā.

Sevi Kārlis sauc par brīvdomātāju un dažādu nozaru aktīvistu. Savas attiecības ar stiklu viņš raksturo tā – “Man ļoti patīk, ja materiāls ir caurspīdīgs un pieļauj plašas spēles ar gaismu. Patīk arī , ka tas ir neprognozējams- vienlaikus tas ir gan trausls, gan izturīgs, patīkams un arī bīstams, šķiet, ka tas ir dzīvs”.

Izstādes apskatāmas no 09.06. līdz 10.07.

Publicēšanas datums: 2016. gada 8. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt