A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsu teātrim I pakāpes diploms

Cēsu teātrim I pakāpes diploms

Latvijas amatierteātru apritē veiksmīgi atgriezies Cēsu teātris (režisore Edīte Siļķēna). Ar Ādolfa Alunāna komisko opereti "Mucenieks un muceniece" 16.martā teātris Jēkabpilī piedalījās Ādolfa Alunāna darbu iestudējumu skatē XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku amatierteātru programmai.

Žūrija Cēsu teātra sniegumu novērtēja ar 41 punktu, kas atbilst I pakāpei. Tas ir liels panākums, ņemot vērā, ka Cēsu teātris pēc ilgākas radošās pauzes darbību atsāka vien pagājušā gada novembra beigās. Pirmajā tikšanās reizē sanāca daži bijušie Tautas teātra aktieri un daudzi cēsnieki, kuriem nav bijusi pieredze teātra spēlēšanā. Taču neraugoties uz to, tika pieņemts lēmums, startēt skatē, lai izcīnītu iespēju uzstāties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku amatierteātru programmā. Režisores E. Siļķēnas radošais lugas risinājums, kas ļāva tajā iesaistīt visus teātra trupas dalībniekus, un aktieru atdeve mēģinājumos, nesa rezultātu. Tā kā Cēsu teātris sevi pozicionē kā dziedošais teātris, izrādei tika izvēlētas Raimonda Paula savulaik sarakstītās dziesmas.

Izrāde Jēkabpilī bija Cēsu teātra pirmā izrāde, taču kolektīvs sekmīgi tika galā ar satraukumu un sagādāja patīkamu pārsteigumu gan žūrijai, gan skatītājiem, kuru Jēkabpils tautas namā netrūka. Paldies Jurim Krūzem par dziesmu aranžējumiem un dziedāšanas mēģinājumiem, paldies Andim Kozakam par iemācītajiem deju soļiem. Kā lielāko atzinību viņam, var vērtēt žūrijas jautājumu – vai kolektīvā ir tikai aktieri, vai daļa ir dejotāji?

Tagad Cēsu teātris ir gatavs iepriecināt arī skatītājus savā pilsētā. Opereti "Mucenieks un muceniece" Cēsu teātris izrādīs Starptautiskajā teātra dienā 27.martā, plkst.19.00 koncertzālē "Cēsis".

Publicēšanas datums: 2018. gada 19. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt