A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsu Senās mūzikas ansamblis uzstājas Rakveres Senās mūzikas un dejas festivālā

Cēsu Senās mūzikas ansamblis uzstājas Rakveres Senās mūzikas un dejas festivālā

A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Senās mūzikas ansamblis, skolotāju Leldes Krastiņas un Elitas Ezermales vadībā, šā gada 11.aprīlī uzstājās Rakveres Senās mūzikas un dejas festivālā “Renesanses dienas”.

Speciāli sagatavotā koncertprogrammā piedalījās Cēsu jaunie mūziķi – Bērnu mūzikas skolas audzēknes: Selīna Mieriņa (flauta), Linda Vītiņa (flauta), Alise Gārša (klavesīns), Elza Liepiņa (flauta un klavesīns). Savu audzēkņu priekšnesumu kuplināja arī skolotāju sniegums, skolotājas Elitas Ezermales flauta, skolotājas Leldes Krastiņas klavesīna spēle un skolas direktora Vigo Račevska virtuozā, ritmiskā ilustrācija.

A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolai izveidojusies ilggadīga un sirsnīga sadarbība ar Rakveres Mūzikas un dejas ģimnāziju (Kaurikool), kurā līdztekus vispārizglītojošajiem mācību priekšmetiem bērni un jaunieši apgūst Klasisko deju un mūziku. “Tā kā mūsu skola jau nākamajā mācību gadā piedāvās jaunu mācību programmu – deja – esam īpaši gandarīti par šo draudzību. Esmu pārliecināts, ka nākotnē šī sadarbība starp dejotājiem kļūs vēl ciešāka,” stāsta A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas direktors Vigo Račevskis. Viena no brauciena organizatorēm, skolotāja Lelde Krastiņa uzsver, ka bērni un jaunieši gūst neatsveramu papildus uzstāšanās pieredzi un būtiski paplašina redzesloku, iepazīstoties ar seno mūziku. “Darbs ar Senās mūzikas ansambli ir papildus slodze gan pedagogiem, gan bērniem, tomēr ir liels gandarījums par katru radošu veiksmi, kas mūsu audzēkņiem ļauj novērtēt pašiem savas spējas, saskatīt savu prasmju pielietojumu,” saka skolotāja.

Rakvere ir Cēsu sadraudzības pilsēta kopš 2004.gada. Cieša sadarbība starp abām pilsētām norit tieši kultūras un izglītības jomā.

Sagatavoja
Ruta Krastiņa
A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas
Projektu vadītāja

Publicēšanas datums: 2015. gada 14. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt