A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsu saksofonu sekstets atklāj pirmo kultūras TV kanālu Latvijā

Cēsu saksofonu sekstets atklāj pirmo kultūras TV kanālu Latvijā

Ar Cēsu saksofona seksteta priekšnesumu atklāts Latvijas vēsturē pirmais kultūrai veltītais TV kanāls, ko no 2. decembra rādīs Lattelecom televīzijas platformās visā valstī. Pop-up kanāls “Kultūra 360TV” piedāvās atskatu uz spilgtākajiem “Rīga 2014” mirkļiem, kā arī Eiropas un Latvijas filmas, lekcijas un video tiešraides ar kinoprofesionāļu piedalīšanos.

Par godu šim notikumam, 1. decembrī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi Vidzemes koncertzāles viesiem bija sagatavojuši aizraujošu muzikālu pārsteigumu. Saksofona sekstets pastāv jau vairāk nekā 10 gadus, un mākslinieciskā vadītāja Zinta Žvarta uzraudzībā sevi pierādījuši spēlējot visdažādākajos mūzikas stilos – klasikā, džezā, popmūzikā un citos. Performances laikā kvartetu pārstāvēja Elīna Rame (klarnete), Rihards Ozoliņš (saksofons), Lelde Brūna (saksofons), Kristīne Rulle (saksofons), Pēteris Ancveriņš (saksofons) un Evija Dāve (saksofons).

„Kultūra ir Latvijas nācijas identitāte, spēks, kas palīdz un iepriecina mūsu cilvēkus, un nozīmīgs atbalsts izglītotas jaunās paaudzes audzināšanā. Tāpēc tai nevajadzētu būt ierobežotai laikā vai vietā. Latvijas pirmā kultūras kanāla izveidošana ir vēl viens solis, kas apliecina mūsdienu tehnoloģiju nozīmi svarīgu vērtību nodošanā un izplatīšanā pēc iespējas plašākam cilvēku lokam,” lēmumu par kultūras kanāla veidošanu skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde norāda: „Lattelecom, nodibinājuma Rīga 2014 un Latvijas Nacionālā Kino centra kopīgajai iniciatīvai izveidot pirmo kultūras TV kanālu Latvijā ir nepārvērtējama nozīme, domājot par kultūras pieejamību un tās ietekmes palielināšanu sabiedrībā. Beidzot arī Latvijā būs kanāls, kurā kultūrai nav jākonkurē ar citām jomām. Izmantojot jauno tehnoloģiju sniegtās iespējas, kultūra no margināla sektora mediju satura plūsmā spēs pārtapt par kultūras daudzveidības 360° aptverošu spektru, kas ļaus apmierināt visdažādāko mērķauditoriju intereses, informējot, izglītojot, rosinot domāšanu un veidojot emocionālo pieredzi. Īpaši svarīgi tas ir, domājot par kultūras ceļu pie jaunās paaudzes, kas informācijas pieejamībā orientējas uz jaunajiem medijiem. Lai „Kultūra 360TV” izdodas kļūt par Latvijas „ARTE”! Ilgu mūžu Latvijas kultūrvides veidošanā un veiksmes plašas auditorijas piesaistē."

„Kaut arī Rīgai šogad ir tas gods būt par Eiropas kultūras galvaspilsētu, Cēsis, kas arī sacentās par šo titulu, šodien jau var droši sevi pozicionēt kā Latvijas kultūras galvaspilsētu. Augstvērtīgi kultūras pasākumi mūsu pilsētā notiek teju ik nedēļu. To esam panākuši ar tradīcijām, attīstītu infrastruktūru un drosmi darīt to, ko citi uzskata par neiespējamu. Tieši to pašu novēlu arī jaunajam TV kanālam,” pārdomās dalās Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Kultūra 360TV tapis, sadarbojoties Lattelecom, Nodibinājumam Rīga 2014, Nacionālajam Kino centram un producentu kompānijai ON AIR Studios, un ir pieejams bez papildu maksas visās Lattelecom televīzijas platformās – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un Interneta TV. No 2.decembra līdz 2. janvārim kanālā būs iespēja sekot līdzi Kino ziņām, ko veidos ētera personības Marta Selecka un Pauls Ķesteris, tostarp Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas tiešraidei, Eiropas kino profesionāļu diskusijām, lekcijām un meistarklasēm, Nodibinājuma Rīga 2014 projektu video arhīvam, aizkulisēm un intervijām, kā arī Latvijas un Eiropas labākajām filmām, ko iesaka Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Kanāla programma pieejama TV platformās un tv.lattelecom.lv.

Publicēšanas datums: 2014. gada 2. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt