A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsu Pils koris piedalīsies koru konkursā Austrijā

Cēsu Pils koris piedalīsies koru konkursā Austrijā

No 3. līdz 6. jūlijam Cēsu Pils koris ir uzaicināts piedalīties 51. Starptautiskajā koru konkursā Spitalā, Austrijā.

Lai nokļūtu uz šo konkursu, korim bija jāsaņem īpašs uzaicinājums no organizatoriem, balstoties uz koru iepriekšējiem sasniegumiem. Cēsu pils koris ir gandarīts, ka gada sākumā saņēma uzaicinājumu dalībai Austrijas konkursā.

Cēsu Pils koris ir dibināts 1995. gadā. Kopš 1997. gada kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente ir Marika Austruma. 2009. gadā Pils korim pievienojās diriģente Evita Konuša. Korī ir ap 30 aizrautīgu dziedātāju.

Savas spējas Cēsu Pils koris regulāri apliecina arī ikgadējās koru skatēs. Pils koris ar dinamisko un profesionālo sniegumu 2008. gadā izcīnīja tiesības piedalīties XXIV Latvijas dziesmu un deju svētku koru karu finālā un sasniedza 11. labāko rezultātu Latvijā aiz tādiem pasaulslaveniem kolektīviem kā „Kamēr” un „Balsis”.
XXV Latvijas dziesmu un deju svētku koru karu finālā Cēsu pils koris arī ieguva 11. vietu, saglabājot Vidzemes spēcīgākā kora statusu. 2012. gadā Cēsu Pils koris ieguva 3. vietu XXXIV Starptautiskajā Georgi Dimitrov koru konkursā Varnā, Bulgārijā. 2013. gadā  - 1. vietu 2.Starptautiskajā koru konkursā Gdaņskā, Polijā.

Cēsu Pils kora moto - uzdrošināties un iemīlēties Pasaules kora mūzikā, noķert laimes dzirksti, kas šķiļas koncertā izpildītāju un klausītāju sirdīs...

Starptautiskajā koru konkursā Austrijā klausītāju auditorija būs plaša, jo koncerti tiks pārraidīti Austrijas radio, dodot iespēju skaņdarbus dzirdēt ne tikai starptautiskajai žūrijai un konkursa koncerta apmeklētājiem, bet arī plašam mūzikas interesentu lokam Austrijā.

Pils kora dalību konkursā atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Plašāka informācija par konkursu un Cēsu Pils kori pieejama http://www.chorbewerb-spittal.at, www.pilskoris.lv

Publicēšanas datums: 2014. gada 1. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt