A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsu Pils koris gūst panākumus konkursā Austrijā

Cēsu Pils koris gūst panākumus konkursā Austrijā

Laikā no 4. līdz 6. jūlijam Austrijas pilsētā Spittal an der Drau norisinājās 51. Starptautiskais koru konkurss. Spēcīgā konkurencē Cēsu Pils koris izcīnīja augsto 3.vietu tautas mūzikas kategorijā.

Tautas mūzikas kategorijā Cēsu Pils koris ieguva 91 punktu no 100 iespējamajiem. Otro vietu ieguva Austrijas jauniešu koris Cantanima (93 punkti), uzvaras laurus plūca Bukaramangas Universitātes koris no Kolumbijas (96 punkti).

Starptautiskais koru konkurss no citiem pasaules nozīmīgākajiem kormūzikas notikumiem atšķiras ar to, ka no katras valsts drīkst piedalīties tikai viens kolektīvs. Konkursa galvenā norises vieta ir Porcijas pils. Dalībniekus brauc klausīties kormūzikas lietpratēji no Austrijas un kaimiņvalstīm. Konkursa programmas izskan pārpildītās zālēs, klausītāji atbalsta un jūt līdzi saviem iemīļotajiem koriem, nekautrējas izteikt atzinību, prieku un gandarījumu par spilgtiem priekšnesumiem.

Špitālas konkurss uzskatāms par vienu no prestižākajiem kormūzikas forumiem pasaulē, un tā dalībnieki tiek rūpīgi atlasīti. No vairāk nekā 100 pieteikumiem Cēsu Pils koris iekļuva to 10 kolektīvu vidū, kas tika uzaicināti piedalīties konkursā. Līdz šim no Latvijas Špitālā dziedājuši tādi kori kā “Kamēr…”, “Sōla”, “Balsis” un “Rāte”.
Kora diriģentes un dalībnieki kā vienu no spilgtākajiem konkursa notikumiem min Laureātu koncertu, kurā apmeklētāji un citu valstu dalībnieki lūguši korim izpildīt latviešu tautasdziesmu “Pūt, vējiņi!”.

Pēc kora dziedātāja Didža Dālmaņa domām Cēsu Pils korim, kurā nedzied profesionāli mūziķi, iekļūšana pašā konkursā un izcīnītā 3.vieta ir neticami augsts sasniegums, kas iespējams tikai pateicoties abu diriģentu Marikas Austrumas un Evitas Konušas talantam, profesionalitātei un aizrautībai. Dziedāšanas azarts un vitalitāte bija tas, kas ļāva apsteigt akadēmiski skolotus korus no Indonēzijas, Polijas un citām valstīm.

Bez atbalstītājiem nebūtu iespējama dalība 51. Starptautiskajā koru konkursā Špitālā. Tāpēc Cēsu Pils kora dziedātāji saka lielu paldies Cēsu novada pašvaldībai un Valsts Kultūrkapitāla fondam, kā arī Marikai, Aivaram un Oskaram, kas televīzijas erudīcijas spēlē “Veiksme. Intuīcija. Prāts.” izcīnīto  naudas balvu ziedoja braucienam.

Publicēšanas datums: 2014. gada 9. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt