A  A  A
Lapas karte


Kādas aktivitātes šajā ziemā izbaudi visvairāk?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsu Pils koris atgriežas no Kauņas ar Grand Prix

Cēsu Pils koris atgriežas no Kauņas ar Grand Prix

Svētku brīvdienās Kauņā jau astoto reizi notika starptautiskais koru konkurss “Kaunas Cantat”, kurā piedalījās sešpadsmit kori no septiņām valstīm, tai skaitā Cēsu Pils koris, uzvarēja "Kaunas cantat" konkursā un ieguva Grand Prix.

Konkursa atklāšanas koncertā 3.maijā Sv. Džordža Martīra (Franciskāņu) baznīcā Cēsu Pils koris nodziedāja latviešu tautas dziesmu “Dziedot dzimu, dziedot augu”  un Lūcijas Garūtas “Mūsu Tēvs debesīs”.

4.maijs Cēsu Pils korim aizritēja konkursa gaisotnē un vakaru noslēdza ar burvīgu koncertu. Koris startēja divās kategorijās - tautas mūzikas un jaukto koru grupās. Konkursā jaukto koru kategorija koris startēja ar Felice Anerio “Christus factus est”, Arvo Pērta “Bogoroditse Djevo”, Jurijus Kalcas “Laudate Dominum” un Ērika Ešenvalda “Stars”, bet tautas mūzikā tika dziedātas tautas dziesmas “Silmala trīcēja” Jēkaba Graubiņa apdarē, Emīļa Melngaiļa “Rožu lauks” un t.dz. “Aizej, lietiņ” Ērika Ešenvalda apdarē. Gaidot žūrijas rezultātu un svinot Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu, koris visiem koncerta dalībniekiem un citiem interesentiem atskaņoja īsu koncertu, kurā tika izdziedātas latviešu komponistu dziesmas un tautas dziesmu apdares. Vakara noslēgumā konkursa žūrijas komisija (Lietuva, Polija, Norvēģija) nosauca sešus labākos korus, kuriem nākamajā dienā bija jāsacenšas Grand Prix konkursā: Pomerānijas Medicīnas universitātes koris no Polijas, Turku universitātes koris no Somijas, Tallinas Tehniskās universitātes kamerkoris no Igaunijas, bērnu kori Pražská Kantiléna no Čehijas, Turku konservatorijas kamerkoris no Somijas un Cēsu Pils koris.

Grand Prix Cēsu Pils koris skanīgi izdziedāja Selgas Mences “Kalējs kala debesīs” un Ērika Ešenvalda “Aizej, lietiņ”. 
Cēsu Pils koris uzvarēja "Kaunas cantat" konkursā un ieguva Grand Prix. Koris startēja un uzvarēja divās - tautas mūzikas (97 punkti) un jaukto koru (93 punkti) kategorijās, iegūstot starp visiem koriem visās kategorijās visaugstāko punktu skaitu 97 no 100 punktiem. Konkursā tika pasniegtas virkne citu balvu. Vienu no tām – labākais diriģents – saņēma Cēsu Pils kora diriģente Evita Konuša.

Žūrijas pārstāvis no Polijas Dariušs Dičevskis (Dariusz Dyczewski) augstvērtīgi novērtēja kora krāšņo vizuālo koptēlu – tautas tērpus un aicināja nākamgad piedalīties konkursā Polijā.

Kora dziedājumu novērtēja arī skatītāji, dziedot gan tautas mūzikas kategorijā, gan Grand Prix no zāles atskanēja Bravo saucieni.

Liels paldies kora diriģentēm - Marikai Austrumai un Evitai Konušai par milzīgo darbu kora labā skanējuma radīšanā.

Publicēšanas datums: 2018. gada 7. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt