A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsu novada kultūras projektu konkursā atbalstīti 14 projekta pieteikumi

Cēsu novada kultūras projektu konkursā atbalstīti 14 projekta pieteikumi

Cēsu novada kultūras projektu konkursā ir atbalstīti 14 kultūras projekti, kopumā šo projektu realizācijai piešķirot 6000 Ls līdzfinansējumu no Cēsu novada pašvaldības budžeta.

Jau ziņots, ka šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gados, Cēsu kultūras projektu konkurss guva lielu atsaucību, un kopumā tika iesniegti 41 projektu pieteikums, pieprasot līdzfinansējumu 17 984 Ls apmērā, kas 3 reizes pārsniedza konkursa budžetu.

Projektus izvērtēja pašvaldības aģentūras „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” apstiprināta komisija, kuras sastāvā iekļauti Cēsu novada domes Izglītības, kultūras un sporta komisijas pārstāvis Imants Timermanis, mākslinieks Eero Rass, Vaives tautas nama vadītāja Kadrija Mičule, Cēsu Izstāžu nama vadītāja Nata Livonska un Cēsu kultūras centra vadītāja Laimdota Lapiņa.

Finansiāls atbalsts tika piešķirts tiem projektiem, kas saņēma augstāko vidējo vērtējumu atbilstoši noteiktajiem vērtēšanas kritērijiem – projekta aktualitāte un sabiedriskā nozīme, skaidri definēti projekta mērķi, rezultāti un mērķauditorija, tāmes pamatotība un iesaistīto personu spēja kvalitatīvi realizēt projektu. Maksimālais piešķirtais līdzfinansējums vienam projektam saskaņā ar konkursa nolikumu ir 500 Ls.

Atbalstīto projektu saraksts publicēts mājas lapas www.cesis.lv  sadaļā „Kultūra/Kultūras projektu konkurss”. Atbalstīto projektu pārstāvētās jomas ir dažādas – finansējumu saņems projekti, kuros plānota kultūras mantojuma saglabāšana un popularizēšana, koncertu un izstāžu veidošana, kā arī grāmatu izdošana.

Vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Laimdota Lapiņa atzīst, ka projektu vērtētāju uzdevums bijis ļoti grūts, jo ikviens iesniegtais projekts ir interesants, pārdomāts un unikāls. Diemžēl nebija iespējams atbalstīt visus iesniegtos kultūras projektus ierobežotā projektu konkursa budžeta dēļ. Ir plānots ar projektu konkursa rezultātiem iepazīstināt arī Cēsu novada domes deputātus, aicinot izskatīt iespēju piešķirt konkursam papildus finansējumu, lai varētu atbalstīt vairāk labu kultūras iniciatīvu Cēsu novadā.

Cēsu novada kultūras projektu konkursa mērķis ir veicināt kultūras nozares attīstību, kultūras norišu daudzveidību un kvalitāti Cēsu novadā, kultūras vērtību izplatīšanu un pieejamību plašai sabiedrībai. Projektu konkursu administrē pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.


Publicēšanas datums: 2013. gada 2. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt