A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsu muzejā atklāta izstāde "Kauliņi ir mesti..."

Cēsu muzejā atklāta izstāde "Kauliņi ir mesti..."

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā no 8.decembra skatāma neparasta un apjomīga galda spēļu izstāde, kurā apskatāmas 232 spēles.

Izstādes autori ir muzeja darbinieki Tālis Pumpuriņš un Dace Cepurīte, kuriem pieder ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā unikāla spēļu kolekcija. Kopā kolekcionāriem gandrīz 20 gadu laikā izdevies iegūt ap 500 dažādu spēļu, no kurām dažas ir īpašas, jo piederējušas kādam nozīmīgam cilvēkam, bet citas saglabājušās vairs tikai vienā eksemplārā. Lielais spēļu krājums un abu muzeja darbinieku sakrātā informācija un zināšanas jau var kalpot par pamatu atsevišķa spēļu muzeja izveidei.

Izstādē apskatāmās spēles galvenokārt tapušas 19. un 20.gadsimtā, bet ekspozīcijā savu vietu ieguvuši arī 2000 gadus seni metamie kauliņi, kas atrasti Serbijā un kurus spēlēm izmantojuši romiešu karavīri. Vēl viena unikāla izstādes sastāvdaļa ir spēles, kas piederējušas Josifa Staļina sekretāra Aleksandra Poskrebiševa ģimenei.

Izstādes iekārtojums veidots kā labirints, kas pamazām ved arvien dziļāk spēļu pasaulē. Labirintā atrodams novusa galds, kurš brīvi pieejams ikvienam apmeklētājam, kas vēlas izspēlēt kādu partiju. Pašā telpas dziļumā atrodas spēļu stūrītis lieliem un maziem, kur drīkst ņemt plauktā saliktās galda spēles un ļauties azartam. Cēsu muzejs arī aicina ikvienu atnest līdzi uz izstādi savu galda spēli, kura varbūt mājās kādu laiku jau stāv plauktā un netiek spēlēta, lai to pievienotu spēļu plauktam.

Cēsu muzejs reizi divās nedēļās izstādē plāno rīkot spēļu vakarus, uz kuriem aicināti būs visu vecumu spēlētāji. Vairāk informācijas par tiem sekos.Izstāde Cēsu Vēstures un mākslas muzejā apskatāma līdz 2018.gada 3.jūnijam.

Ieejas maksa izstādē:
3,00 EUR pieaugušajiem
2,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem

Cēsu Jaunās pils darba laiks
P. slēgts
O, T, C, Pk, Se 10.00-17.00
Sv. 10.00-16.00

Publicēšanas datums: 2017. gada 11. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt