A  A  A
Lapas karte


Cik bieži apmeklē kultūras pasākumus Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs aizvadījis veiksmīgu gadu

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs aizvadījis veiksmīgu gadu

Cēsu novada pašvaldības aģentūrai “Kultūras un Tūrisma centrs” aizvadītais gads bijis panākumiem bagāts. Tūristu skaits Cēsīs 2017.gadā audzis – Cēsu pils kompleksu apmeklējuši 113 tūkstoši viesu, kas ir par desmit tūkstošiem vairāk nekā pērn.

Aizvadītajā gadā noslēgts līgums par apjomīgu Cēsu lepnuma, Viduslaiku pils, restaurāciju. Turpmāko divu gadu laikā tiks veikta vairāku avārijas stāvoklī esošu Cēsu pils daļu konservācija un piemērošana publiskam apmeklējumam, labiekārtota pilij piegulošā teritorija, kā arī izbūvēta nojume viduslaiku dzīru norisei un darbnīcas seno amatu meistariem. Tas ļaus nākotnē atvērt apmeklētājiem līdz šim slēgtās pils daļas, kā arī dos iespēju uzņemt vēl vairāk viesu apmeklētājiem bagātākajā laikā – vasarā.

Pēc renovācijas 2017.gada rudenī tika atvērts Izstāžu nams, kas bagātina Cēsu kultūras dzīvi ar augstvērtīgām, jaunām un neparastām latviešu un ārvalstu mākslinieku izstādēm, kā arī dažādiem koncertiem. Cēsu Vēstures un mākslas muzejā sevišķi veiksmīga bijusi Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas izstāde “19.gadsimta mode”, kurā vairāk nekā septiņi tūkstoši apmeklētāju ielūkojās aizgājušo gadsimtu modes noslēpumos.

Svētki “Cēsis811” pulcējuši nemainīgi lielu apmeklētāju skaitu. Trijās dienās tos apmeklējuši vairāk nekā 50 000 apmeklētāju. Pils parkā klausītājus jau tradicionāli pulcēja bezmaksas mūzikas festivāls “Fonofest”, pirmo reizi Cēsīs norisinājās zvanu mūzikas festivāls “Soli Deo Gloria”, Maija parkā gardēžus pulcēja gastronomiskā mistērija “Parks uz paplātes”, Cēsu vecpilsētas ielas piepildīja vairāki simti tirgotāju, bet Cēsu pils dārzā varēja iejusties autentiskā viduslaiku atmosfērā.

Arī Cēsu amatiermākslas kolektīviem šis gads bijis veiksmīgs. Sniegti aizkustinoši koncerti gan valsts, gan gadskārtu svētkos. Pēc ilgāka pārtraukuma darbu atsācis Cēsu Tautas teātris, kas šogad svinēja savu 140.jubileju. Cēsu amatierkolektīvi aktīvi sākuši gatavoties nākamgad gaidāmajiem Vispārējiem Dziesmu un deju svētkiem, kas tiks aizvadīti Latvijas simtgades zīmē.

Īpašs lepnums par savējo panākumiem - Cēsu Kultūras un Tūrisma centra jauktais koris “Wenden” diriģentes Marikas Slotinas-Brantes vadībā šogad izcīnījis sudraba diplomu Eiropas koru olimpiādes atklātajā konkursā jaukto koru grupā.

Turpinājies arī auglīgs darbs pie Cēsu kā tūrisma galamērķa popularizēšanas. Cēsis zem ENTER GAUJA un HANZA zīmoliem reklamētas astoņās tūrisma izstādēs ārvalstīs. Šogad Cēsīs viesojušies 14 ārvalstu žurnālisti, kuri veidojuši pozitīvus sižetus un rakstus par pilsētu ārvalstu medijiem. Sevišķs sasniegums – Cēsis šogad ieguvušas EDEN jeb Eiropas izcila tūrisma galamēŗka titulu, kas Cēsu viesiem kalpo kā augstas kvalitātes apliecinājums.

Šogad Cēsis, kopā ar Rīgu, Siguldu un Valmieru apvienojoties Rīgas – Gaujas gastronomijas reģionā, īstenoja Eiropas gastronomijas reģiona aktivitātes ar devīzi “Ar dabu šķīvī”. Starp pašiem interesantākajiem pasākumiem, kas notika Cēsīs noteikti jāpiemin gan gastronomiskā mistērija “Parks uz paplātes” svētku “Cēsis811” laikā, gan arī gastronomisko performanču cikls “Antropocēnā laikmeta pavārgrāmata”. Cikla kulminācija bija pēdējā pūķa cepšana Cēsu pils dārzā.

Nākamajā – Latvijas valsts simtgades gadā Cēsīs gaidāmi vērienīgi notikumi un izstādes, kurās īpaši tiks uzsvērta Cēsu – Latvijas karoga dzimtenes – loma Latvijas valsts izveidē. Simtgades kontekstā Cēsis popularizēsim kā vietu, kur iepazīt latviešu kultūru un vēsturi.

Pateicamies visiem sadarbības partneriem tūrisma un kultūras jomā, kas, strādājot kopā, ir palīdzējuši sasniegt labus rezultātus, veidojot Cēsis kā izcilu kultūras un tūrisma galamērķi!


Publicēšanas datums: 2017. gada 27. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt