A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Jāņa Rozentāla Mākslas vidusskolas pedagogu darbu izstāde "Zīmējums"

Jāņa Rozentāla Mākslas vidusskolas pedagogu darbu izstāde "Zīmējums"

Cēsu Izstāžu namā atklāta vizuālās mākslas izstāde "Zīmējums", kurā eksponēti dažādi mākslas veidi: glezniecība, grafika, tēlniecība, foto, multimediju māksla. Izstāde skatāma līdz 16.maijam.

Bieži vien mēs spēlējamies ar jēdzienu “zīmējums” plašākā nozīmē – filozofiskā, asociatīvā. Arī latviešu valodā šo vārdu mēs lietojam dažādos gadījumos – zīmējas sabiedrībā, iezīmējas pret vakara debesīm, sazīmēt starp citiem. “Zīmējumu” izstādes idejas autore Madaras Gulbis rekomendē uztvert ne tikai kā mākslas darba pirmo uzmetumu vai atsevišķu mākslas žanru, bet kā metaforu, domājot par jēdzieniem: sākums, pārmantojamība, pamatīgums, profesionalitāte, radošums, izpausme. Tie ir būtiski aspekti tik ļoti dažādajiem māksliniekiem, kurus vieno arī pedagoģija, viena no viņu darbības sfērām mākslā, jo ekspozīcijā redzamo darbu autori ir skolotāji Profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) Nacionālās Mākslu vidusskolas (NMV) Jaņa Rozentāla Mākslas skolā (JRMS). Daudzi no viņiem tur ir mācījušies un ieguvuši zināšanu  pamatus, lai atraisītos savā pasaules redzējumā un to attēlotu izvēlētajā mākslas veidā.

Izstādē, akcentējot zīmējuma dažādo nozīmi un izpausmi mākslā, eksponēti:
gleznotāju - Ineses Siliņas, Ievas Spalviņas, Baibas Vegeres, Vitas Jurjānes, Ievas Tarandas, Madaras Gulbis, Kristīnes Markus, Raita Hroloviča, Jāņa Dukāta, Jāņa Ziņģīša, Elitas Svikles, Zīles Ziemeles un Ievas Putniņas.
grafiķu - Maijas Dragūnes, Ināras Garklāvas, Baibas Dambergas, Ilgneses Avotiņas, fotomākslinieku - Raimo Lielbrieža, Mārtiņa Lablaika, tēlnieka Edgara Oša,  multimediju mākslinieku - Alvja Misjūna, Kaspara Groševa darbi.
Šī izstāde apliecina, ka zīmējums ir avots, dvēsele un kopsaucējs visiem mākslas veidiem. Zīmējums ir kā durvis, caur kurām var piekļūt visdažādākajām mākslas izpausmēm un tās realizēt.

Īsa anotācija par PIKC NMV Jaņa Rozentāla Mākslas skolu

Skola atrodas Latvijas Republikas Kultūras ministrijas pārziņā un kopš 2017.gada ir viena no Profesionālās izglītības kompetences centra "Nacionālā Mākslu vidusskola" struktūrvienībām. Pašreiz Jaņa Rozentāla Mākslas skolā ir iespēja izglītoties vairākās izglītības programmās:
Mākslas izglītības programma. Kvalifikācija – ilustrators, audzēkņi specializējas gleznošanā, veidošanā vai grafikā;
Vizuālās saziņas līdzekļu mākslas izglītības programma. Kvalifikācija – multimediju dizaina speciālists, audzēkņi specializējas animācijā, datorgrafikā, interneta lapu dizainā, trīsdimensiju digitālajā modelēšanā un video dizainā;
Vizuālās saziņas līdzekļu mākslas izglītības programma. Kvalifikācija – foto dizaina speciālists, audzēkņi specializējas foto dizainā;

Vizuāli plastiskā māksla (profesionālās ievirzes izglītības programma 5.-9. klases skolēniem).

Izstādes organizators: PIKC NMV JRMV
Izstādes kuratore: Madara Gulbis
Izstādes ekspozīcijas autors: Jurģis Krāsons

Publicēšanas datums: 2018. gada 16. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt