A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsīs ieradušies norvēģu fotogrāfi un antropologi

Cēsīs ieradušies norvēģu fotogrāfi un antropologi

Nedēļas nogalē, Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs, notika pirmā kopīgā starpkultūru fotoprojekta "Dzīve kustībā" Nr. EEZLV04/GSKA/2013/32 dalībnieku tikšanās. Norvēģijas antropologi un fotogrāfi iepazinās ar antropologiem un fotogrāfiem no Latvijas, lai kopīgi strādātu pie ceļojošas izstādes izveides.

Norvēģu un latviešu fotogrāfi un antropologi nedēļas nogalē projekta atklāšanas semināra laikā vienojās par kopīgiem mākslinieciskajiem uzstādījumiem, lai varētu uzsākt aktīvu projekta īstenošanu. Līdztekus semināra norisei, projekta dalībnieki piedalījās arī nedēļas nogalē notikušajā Lielajā talkā, labiekārtojot Ruckas muižu un parku.

Projekta "Dzīve kustībā" mērķis ir izmantot Latvijas un Norvēģijas fotogrāfu un antropologu radošo potenciālu un sadarbību, lai veidotu kopīgu ceļojošo izstādi “Dzīve kustībā” par Norvēģijā dzīvojošiem latviešiem un Latvijā dzīvojošiem norvēģiem, kurā tiks apkopoti fotoportreti, īsi video un cilvēku dzīvesstāsti. Izstāde ļaus Latvijas un Norvēģijas iedzīvotājiem iepazīties ar viņu valstī dzīvojošajiem kaimiņvalsts iedzīvotājiem, kliedēt savstarpējos stereotipus un veicināt starpkultūru izpratni un sadarbību. Projekta laikā fotogrāfi portretēs dažādu sociālo grupu pārstāvjus, un caur viņu portretiem atspoguļos dažādus dzīvesveidus un parādīs abu kultūru savdabību. Projektā darbojošies antropologi pētīs, kā cilvēki uztver piederību kādai kultūrai - vai viņi jūtas tuvāki mītnes zemes vai ārzemju kultūrai- un kā viņi to kopj.

Norvēģu fotogrāfi un antropologi visu šo nedēļu uzturēsies Latvijā, lai intervētu un fotografētu savus tautiešus, kas dzīvo Latvijā, iepazītu viņu ikdienu, uzzinātu viņu domas par Latviju un latviešiem, un saprastu, vai sabiedrībā valdošie stereotipi par norvēģiem ir patiesi. Savukārt latviešu fotogrāfi un antropologi uz Norvēģiju pie latviešiem dosies maijā un jūnijā.

Projektu īsteno nodibinājums “Elm Media” sadarbībā ar Bergenas Starptautisko filmu festivālu; projekts tiek finansēts ar Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana  un atjaunināšana” neliela apjoma grantu shēmas „Kultūras apmaiņa” atbalstu. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 80 491.94 euro.

Informāciju sagatavoja:
Līna Bērziņa, 29122272
"Dzīve kustībā" projekta vadītāja
www.lifeinmotion.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 29. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt