A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsīs apskatāma “Stāstu sega Latvijai” - ārzemēs dzīvojošo latviešu veltījums Latvijas valsts simtgadei

Cēsīs apskatāma “Stāstu sega Latvijai” - ārzemēs dzīvojošo latviešu veltījums Latvijas valsts simtgadei

Kopš 26.maija 7,5 m x 3 m lielā “Stāstu sega” aplūkojama Cēsīs, Pasaules latviešu mākslas centra izstāžu zālē, Lielajā Skolas iela 6.

“Stāstu sega” sastāv no 1097 gabaliņiem, kas uz Latviju atceļojuši no ASV – 564,  Eiropas – 188, Kanādas – 183,  Okeānijas – 117, Dienvidamerikas – 24, Āfrikas – 11, Āzijas valstīm – 8.

“Stāstu segas” salikšana notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas vestibilā 2017.gada 14.oktobrī. Muzeja “Latvieši pasaulē” (LaPa) darbinieki un palīgi šķiroja, kārtoja un salika kvadrātiņus vienkopus, klātesot citiem interesentiem un bibliotēkas apmeklētājiem.

2016.gadā LaPa darbiniekiem radās ideja izveidot “Stāstu segu” Latvijas simtgadei, izmantojot tekstilmozaīkas rokdarbu tehniku. Tekstilmozaīkas segas ir tradicionāls rokdarbu veids angliski runājošās zemēs. Izmantojot tekstilmozaīkas tehniku, dažādi, nelieli auduma gabaliņi tiek sašūti kopā vienā segā. Šādas segas nereti ieguva pat simbolisku nozīmi, un tika mantotas no paaudzes paaudzē, jo auduma gabaliņi bija ņemti no dažādos dzīves posmos svarīgām tekstīlijām – kāzu vai kristību kleitām, bērnu sedziņām, tautas tērpiem u. c., tādējādi atspoguļojot dzimtas dzīves notikumus daudzu gadu garumā.

“Stāstu segas” mērķis ir atklāt un veicināt ārzemēs dzīvojošo latviešu piederību Latvijai, ieguldot kopīgā rokdarbā gan savas domas par Latviju, gan arī darbu. Projekts devis iespēju latviešiem ārzemēs visās paaudzēs aktīvi līdzdarboties Latvijas simtgadē neatkarīgi no viņu dzīves vietas, vecuma un valodas spējām.

Biedrība “Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs” (LaPa) ir privāta, bezpeļņas organizācija, kas dibināta 2007.gadā.

“Pasaules latviešu mākslas centra” izstāžu zāles darba laiks ir no trešdienas līdz svētdienai plkst.1100 līdz plkst.17.00.

Informāciju sagatavoja
Nodibinājums “Pasaules latviešu mākslas centrs”
plmc@inbox.lv
29386454

Publicēšanas datums: 2018. gada 28. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt