A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Starptautiskā Mākslas biennāles "Eiropas Jaunrade" izstāde

Starptautiskā Mākslas biennāles "Eiropas Jaunrade" izstāde

No 20.augusta līdz 18.septembrim Cēsu Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis” atvērta starptautiskās mākslas biennāles “Eiropas jaunrade” ceļojošā izstāde. Tajā apskatāmi 56 jaunās paaudzes mākslinieku darbi no septiņām Eiropas valstīm – Itālijas, Portugāles, Francijas, Dānijas, Polijas un Spānijas.

Savu divu gadu ceļojumu izstāde uzsāka pagājušā gada oktobrī Monrūžā, Francijā. Tā paspējusi viesoties jau Polijā, Beļģijā, Dānijā un tagad pirmo reizi nonākusi arī Latvijā. Biennāles kartē Cēsis iezīmē Austrumu un Ziemeļu galējo punktu, tādējādi paplašinot biennāles tīklu. Pēc Latvijas izstāde turpinās ceļu caur citām dalībvalstīm, kopumā 730 dienās pārvarot 7989 kilometrus.

Uz jautājumu, kāpēc pirmā Biennāles izstāde Latvijā norisinās tieši Cēsīs, Zinātnes un mākslas centra “Brūzis” attīstītājs Gundars Skudriņš atbild: “Jaunos māksliniekus “Brūzī” izrādīt ir vispareizāk un labāk, jo viņi paši ir jauni un viņu radīšana ir jauna. “Brūvēt” pēc savas būtības nozīmē “domāt”, “radīt”. Ja laicīgās pasaules cukuru savieno ar raugu, kas ir radošā sadaļa, un vēl pievieno ūdeni – bez kā nevar, sanāk ļoti labas lietas.”

Laikmetīgās mākslas biennāle “Eiropas jaunrade” radās 2000.gadā Parīzes piepilsētā Monrūžā; šī ir jau astotā biennāle. Tās mērķis ir dot atspēriena iespējas jaunās paaudzes mūsdienu māksliniekiem un veicināt to atpazīstamību pasaules mērogā. Biennālē piedalās valstis, tai skaitā Latvija, kuras apņēmušās stimulēt laikmetīgās mākslas un kultūras norises. Latvija biennālē piedalās, pateicoties Vides risinājumu institūts, Kaņepes Kultūras centra kopējai iniciatīvai un Cēsu pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.
Biennāle bijis atspēriena punkts jaunajam Latvijas māksliniekam Klāvam Lorim, kas līdz ar poļu mākslinieci Magdalēnu Savicku un beļģu mākslinieku Viljamu Boelu 56 mākslinieku konkurencē izcīnīja Grand Prix. Visi mākslinieki saņēma 2000 eiro lielu stipendiju un sešus mēnešus ilgu apmaksātu mākslinieku darbnīcu Parīzē. Maijā šie darbi tika izstādīti prestižajā mākslas galerijā HANGAR Briselē. Kopumā Latviju biennālē pārstāv astoņi mākslinieki – Lauris Aizupietis, Margrieta Dreiblate, Atis Izands, Klāvs Loris, Oskars Pavlovskis, Paula Pelše, Linda Vigdorčika un Lauris Vītoliņš.

Biennāles izstāde apmeklētājiem pieejama ceturtdienās, piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst. 11:00 līdz 19:00.
Adrese: Lenču iela 9/11, Cēsis

Grupām no 15 cilvēkiem iespēja rezervēt ekskursijas pirmdienās, otrdienās un trešdienās, rakstot uz e-pastu guna.datava@videsinstituts.lv vismaz piecas dienas pirms apmeklējuma.

Ieejas maksa ir 2 eiro; skolēniem, studentiem un pensionāriem – 1 eiro. Ja izstādi apmeklē grupa, kurā ir vairāk nekā 15 cilvēki, to vadītājiem ieeja ir bez maksas. 

Foto: Kaņepes Kultūras centrs
Vairāk foto šeit.

Informāciju sagatavoja:
Guna Dātava
VRI sabiedrisko attiecību speciāliste
E: guna.datava@videsinstituts.lv
T: 26568947
W: www.videsinstituts.lv

Publicēšanas datums: 2016. gada 23. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt