A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Atklāta Leo Kokles piemiņas izstāde

Atklāta Leo Kokles piemiņas izstāde

Cēsu Izstāžu namā atvērta gleznotāja Leo Kokles (1924-1964)  90 gadu dzimšanas dienas piemiņas izstāde. Tā veidota no mākslinieka dzīvesbiedres Terēzes Kokles privātās kolekcijas, kura pēc teju 30 gadu garas pauzes  veidojusi piemiņas izstādi, kas eksponēta jubilejas gadā Latvijas  novados.

Leo Kokle bija viens no sava laika talantīgākajiem gleznotājiem, tautā populārs un mīlēts. Tieši ap viņu pulcējās   pagājušā gadsimta 60. gadu jaunie mākslinieki, aktieri, mūziķi. Mākslinieks strādāja visos žanros, bet mākslas kritika īpaši novērtēja viņa portretus un klusās dabas.‘’1962., 1963., 1964. gads bija postmodernisma laikmets, bet Leo piederēja modernistu flangam. Pārdzīvojumiem piesātināts laiks. Kokle, Pauļuks, Fridrihsons - tā laika košās personības atgādina līdzību ar slavenajiem impresionistiem. Viņi ir tāds kā etalons, kādam jābūt  īstam māksliniekam’’, tā teica mākslas zinātnieks Jānis Borgs.

Publicēšanas datums: 2014. gada 20. jūnijs  

Komentāri

Rebeka Brivmane 2015-09-22 22:08:57 Leo Kokle nodzīvoja īsu,pārdzīvojumiem piesātinātu dzīvi.Atstāja aiz sevis daudz jūtīgu darbu, ar ko Latvijas māksla lepojas līdz šim laikam.

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt