A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Cēsu Vēstures un mākslas muzejā atklāta ceļojošā izstāde “Jūras spēkiem- 25”

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā atklāta ceļojošā izstāde “Jūras spēkiem- 25”

Svinot Latvijas Republikas atjaunoto Jūras spēku 25 gadu jubileju, Cēsu Vēstures un mākslas muzejā 21.aprīlī tika atklāta izstāde “Jūras spēkiem – 25”.

Izstādē apskatāma foto retrospekcija no 1992.gada līdz 2017.gadam, kā arī Gerdas Stūres un Marta Jurjānes gleznas par jūras tēmu.

Uz atklāšanu bija ieradusies Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku flotiles patruļkuģa P-06 “Cēsis” komanda. Patruļkuģa 2.komandieris kapteiņleitnants Juris Sereda iepazīstināja sanākušos, starp kuriem bija Cēsu 2.pamatskolas 8.klases skolēni, kā arī citi interesenti, ar Latvijas Jūras spēku vēsturi, pēc tam ikviens bija aicināts uzdot savu jautājumus kuģa komandai.

Jūras spēku flotiles komandieris Ingus Vizulis izstādes atklāšanā pauda prieku par Jūras spēku sadarbību ar Latvijas pilsētām, un atzina, ka ienākot Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, juties, kā nonākot uz veca kuģa klāja.
Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenā krājuma glabātāja un Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku flotiles patruļkuģa P-06 “Cēsis” krustmāte Dace Tabūne sacīja: “Mēs jūtamies droši, jo mūs sargā Jūras spēki, lepojamies ar tiem, jo sevišķi ar mūsu patruļkuģi un tā komandu.”

Māksliniece Marta Jurjāne Cēsu Vēstures un mākslas muzejam uzdāvināja gleznu, kurā attēlots patruļkuģis “Cēsis”.

Latvijas Jūras spēkus sāka veidot 1992.gadā pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. 1992.gada 11.aprīlī notika svinīga karoga pacelšana uz pirmā atjaunotās flotes karakuģa "Sams". Šis datums tiek uzskatīts par Latvijas Jūras spēku atdzimšanas dienu.

Kopš 1992.gada 20.maija panākta regulāra valsts jūras robežas kontrole, ko iesākumā veica trīs kuģi. Turpmākajos gados to skaits pakāpeniski palielinās. 1995.gada 11.aprīlī svinīgos apstākļos Jūras spēki atguva brīnumainā kārtā saglabājušos Pirmās Republikas Kara flotes karogu.

Latvijas jūras spēku sastāvā ir 5 "Skrunda" klases kuģi, kuru nosaukumi simbolizē nozīmīgākās brīvības cīņu norises vietas Latvijas vēsturiskajos reģionos: Skrunda, Cēsis, Viesīte, Jelgava un Rēzekne.Publicēšanas datums: 2017. gada 24. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt