A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Apskatāms vairākkārtējā Dziesmu svētku virsdiriģenta Imanta Kokara goda uzvalks

Apskatāms vairākkārtējā Dziesmu svētku virsdiriģenta Imanta Kokara goda uzvalks

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku laikā, no 30. jūnija līdz 7. jūlijam, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijas zālē „Cēsis – kultūras dzīvs centrs Vidzemē” tiks eksponēta īpaša muzeja relikvija – leģendārā kordiriģenta, Dziesmu svētku vairākkārtējā virsdiriģenta, Triju Zvaigžņu ordeņa komandiera Imanta Kokara (1921 – 2011) goda uzvalks.

Mūsu koru tradīcijas un Dziesmu svētki ir nesaraujami saistīti Imanta Kokara vārdu, kura darbs un dzīve vairākus gadus bija saistīts ar Cēsīm gan izglītojoties Cēsu Skolotāju institūtā un Cēsu mūzikas vidusskolā, gan organizējot un ilgus gadus vadot Cēsu skolotāju kori „Beverīna”. Šajā uzvalkā, kurš profesoram bijis īpaši mīļš, Imants Kokars kā Goda virsdiriģents XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku noslēguma koncertā 2008. gadā diriģēja koncerta kulminācijas skaņdarbu Jāzepa Vītola „Gaismas pili” un 2011. gada 16. augustā sagaidīja savu 90 gadu dzimšanas dienu.

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja kolektīvs jūtas pagodināts un izsaka pateicību profesora Imanta Kokara ģimenei par uzticību un iespēju eksponēt un saglabāt Latvijas vēsturē šo unikālo ģimenes relikviju. Imanta Kokara goda uzvalku muzeja krājumā 2012. gadā nodeva profesora vedekla Inga Kokare.

Imants Kokars šajā uzvalkā kā Goda virsdiriģents XXIV latviešu Dziesmu un Deju svētku noslēguma koncertā 2008. gadā diriģēja koncerta kulminācijas skaņdarbu Jāzepa Vītola „Gaismas pili” un 2011. gada 16. augustā sagaidīja savu 90 gadu dzimšanas dienu.


Publicēšanas datums: 2013. gada 27. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt