A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi gūst pieredzi Vācijā

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas audzēkņi gūst pieredzi Vācijā

Īstenojot Erasmus+ programmas projektu “Radošie profesionāļi – profesionāļi bez robežām” laikā no 18.aprīļa līdz 3. maijam, septiņas Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas ērģeļklases audzēknes un skolotāja Lelde Krastiņa atradās Vācijā, Lejassaksijā.

Projekta galvenie mērķi bija - iepazīt Vāciju kā ievērojamu Eiropas ērģeļkultūras centru un gūt priekšstatu par izglītības un darba iespējām šajā valstī.

Mūsu mītnes vieta bija Ahimā, tā ir neliela pilsēta 20 km attālumā no Brēmenes. Ahima ir Cēsu sadraudzības pilsēta jau 25 gadus, šajā laikā izveidojušies vērtīgi kontakti, kas noderēja projekta veidošanas procesā. Cēsu skolas sadarbības partneris bija Ahimas Sv. Laurencija draudze. Mūsu uzturēšanās laikā notika pieņemšana pie Ahimas birģermeistara, kā arī jauno ērģelnieku koncerts Sv. Laurencija baznīcā.

Projekta aktivitātes aptvēra teritoriju no Brēmenes līdz pat Ziemeļjūrai, iekļaujot tādas pilsētas, kā Fērdena, Brēmerhāfena, Kukshāfena. Mūsu atmiņā kā spilgts notikums palicis Fērdenas Doma apmeklējums. Tā ir liela katedrāle ar divām iespaidīgām dažāda tipa (romantiskā, neobaroka) ērģelēm. Meitenēm bija iespēja paspēlēt abus instrumentus, salīdzināt to skanējumu, tikties ar šīs baznīcas mūzikas direktoru, Brēmenes Mākslu augstskolas profesoru Tillmanu Benferu.

Ļoti interesants bija arī nelielas lauku baznīcas apmeklējums Kukshāfenā. Tā palika atmiņā ar barokāli krāšņo interjeru un īpašām ērģelēm, kas būvētas 16. gs. beigās. Ērģelēm pēc restaurācijas saglabāts senais skaņojums, kas ir pustoni zemāks par mūsdienās pieņemto.

Blakus muzikālām aktivitātēm izmantojām arī citas iespējas. Tā, piemēram, bijām Fišerhūdē, kas ir sens zemnieku ciems un iemīļota mākslinieku rezidenču vieta. Te apskatījām ievērojamā vācu mākslinieka Oto Moderzona (1865-1943) muzeju. Vēl spilgtā atmiņā palicis arī Klimata mājas apmeklējums Brēmerhāfenā. Tur pavadījām vairākas stundas, izbaudot reālas sajūtas, ko sniedz ceļojums apkārt pasaulei, dažādu klimatisko zonu maiņa. Šo muzeju noteikti varam ieteikt apmeklēt daudziem, īpaši ģimenēm ar bērniem.

Brauciena laikā nācās saskarties arī ar dažādām sadzīviskām problēmām, bija jāatrod risinājumi neparedzētās situācijās, jāmācās cienīt vairākuma viedokli, vairākas meitenes lieliski demonstrēja savas kulinārās prasmes.

Projekts deva plašu priekšstatu par ērģeļu daudzveidību, ļāva ieskatīties Vācijas bagātajā kultūrvēsturē, kā arī lika novērtēt mūsu mūzikas izglītības priekšrocības.

Liela pateicība arī Ahimas partneriem par viesmīlību, sadarbību un mums veltīto laiku.

Lelde Krastiņa,
AKCMV ērģeļspēles skolotāja

Publicēšanas datums: 2017. gada 12. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt