A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Kultūra » Agneses Aljēnas foto izstāde "#dzīvotlēni"

Agneses Aljēnas foto izstāde "#dzīvotlēni"

No 15.jūlija līdz 7.augustam Cēsīs, mākslas telpā Mala skatāma Agneses Aljēnas izstāde "#dzīvotlēni".

Izstādes pieteikumā Agnese raksta: “#dzīvotlēni ir mans iekšējais protests pret ātrumu, kādā rit laiks un liek man dzīvot. Man gribas izkāpt no spiedzošā karuseļa un dzīvot lēnāk. Skatīties kā žūst veļa. Kā spēlējas bērni. Ieklausīties skaņās, mūzikā, pasaulē. Sadzirdēt cilvēkus man blakus. Izlasīt labu grāmatu un dzert lielo krūzi ar kafiju. Kad var ļaut sajūtām klāties vienai virs otras, sajust , kā tās sajaucas, kļūsot caurspīdīgas un neatšķetināmas. Cēsis ir mana vieta, kur dzīve rit lēnāk kā citur, un kur pietiek laika pirms pusdienām dārzā salasīt puķes.”

Izstādē apskatāmi darbi, kas radīti pēdējos 2 gados īpašā Agneses rokrakstā – liekot fotogrāfijas vairākos slāņos. Jautāta, kā nonākusi līdz šādam izteiksmes veidam, Agnese stāsta, ka tas noticis nejauši: “intuitīvi gribējās un roka pati pasniedzās, lai saliktu kopā vienas meitenītes portretu ar Katrīnas dokiem Londonā. Abas bildes burtiski salipa manā acu priekšā, un tāda sajūta ir katru reizi, kad klāju bildes slāņiem – dažas ir kā radītas viena otrai, bet ļoti bieži tās nekādi negrib būt kopā. Tā man neizdevās uztaisīt bildi mūsu Cēsu mājai un dārzam. Bildes vienkārši neļāvās. Tas mans izaicinājums nākamajam gadam”, smaida māksliniece. Izstādē apskatāmie darbi tapuši no dažādos laikos un vietās uzņemtiem kadriem. Vienā darbā var būt mazliet no Portugāles šogad, no Venēcijas pirms 10 gadiem un no Rīgas piecus gadus atpakaļ.

Cēsis kā vietu savai izstādei Agnese izvēlējusies tāpēc ka #dzīvotlēni ļoti atbilst Cēsu būtībai, kur Agneses ģimenei ir māja vairāk kā 100 gadus, un nenoliedzami arī tāpēc, ka Cēsis vasarās kļūst par Latvijas kultūras galvaspilsētu. “Savukārt mākslas telpas Mala pagalms ir kā radīts, lai realizētu manu ideju, kas radās pirms vairākiem gadiem par bildēm, kas plivinās vējā uz žūstošiem palagiem”, saka Agnese.

Agnese Aljēna ir dzīvesstila fotogrāfe, kas dzīvo un strādā Rīgā, taču vasaras un brīvdienas pavada Cēsīs. Kopš 2010.gada Agnese saņēmusi dažādus pasaules līmeņa apbalvojumus fotogrāfijā, vērtīgākā godalga ir bijusi zelts 2015.gadā par pastkartēm no bērnības īpašajā Agneses autortehnikā slāņu fotogrāfijā.

Vairāk info www.agnesealjena.com

Publicēšanas datums: 2016. gada 12. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt