A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Karjeras nedēļas noslēgumā skolēni iepazīst desmit profesijas

Karjeras nedēļas noslēgumā skolēni iepazīst desmit profesijas

Piektdien, 17. oktobrī, noslēdzās Karjeras nedēļa, kuras laikā dažādās tematiskajās lekcijās, augstskolu prezentācijās, konkursos un konsultācijās piedalījās vairāk nekā 1300 dalībnieku no visām  Cēsu novada izglītības iestādēm. Kopumā skolās tika aizvadīti ap 70 pasākumu par karjeras izvēles tēmu.

Noslēguma pasākumā „Profesiju cukurs un pipari” Cēsu Bērnu un jauniešu centrā piedalījās desmit Cēsu novada skolu komandas, kuru uzdevums bija iepazīstināt pārējos dalībniekus ar kādu no profesijām – policists, žurnālists, mākslinieks, celtnieks, galdnieks, aktieris, skaistumkopšanas speciālists, pavārs, ārsts un tūrisma speciālists. Komandas profesijas attēloja un skaidroja dažādos oriģinālos veidos – teātra lugās, etīdēs, prezentācijās, darbarīku demonstrācijās un pat anekdotēs. Katru komandu konsultēja savas nozares eksperts.

Kad komandas bija par savu profesiju pastāstījušas, skolēniem bija iespēja praktiski veikt dažādu profesiju ekspertu sagatavotos uzdevumus. Tā, piemēram, pie Vinetas Žamoidikas no „Vinetas un Allas kārumlādes” skolēni gatavoja konfektes, savukārt Valmieras teātra aktieris Kārlis Freimanis mācīja bērniem aktiermeistaŗības vingrinājumus, bet veselības speciāliste Zane Brente-Brantiņa stāstīja par pirmo palīdzību.

Noslēgumā Cēsu Karjeras nedēļas organizatore Dzintra Kozaka atzīst: „Karjeras dienu pasākumi ir izcila iespēja skolēniem iekāpt savas iecerētās profesijas kurpēs. Tā ir izcila iespēja arī izglītības iestādēm aktīvi īstenot karjeras izglītības uzdevumus. Un ikkatram tā ir izcila iespēja radošai darbībai, komunikācijai, sevis izzināšanai.”“Karjeras nedēļu” jau trešo gadu pēc kārtas organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad tā vienlaicīgi visā Latvijā notika no 13. līdz 17. oktobrim, arī Cēsīs.

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kur jauniešiem ir iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, karjeras konsultāciju laikā uzzināt savus talantus un pilnveidojamās puses, „projektēt” savu nākotnes profesiju un dzīvesveidu, piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, laimēt balvas un iesaistīties citās aktivitātēs. Šogad pasākumos īpaša uzmanība bija pievērsta jauniešu pašizvērtējumam un savu spēju izzināšanai pirms lēmuma pieņemšanas par savu nākotnes profesiju vai nozari.

Karjeras nedēļu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un Eiropas Komisijas Euroguidance tīkla programma sadarbībā ar 15 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm.


Informāciju sagatavoja:
Ance Saulīte
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas speciālistePublicēšanas datums: 2014. gada 20. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt