A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Karjeras nedēļā skolēni iepazinušies ar nākotnes profesijām

Karjeras nedēļā skolēni iepazinušies ar nākotnes profesijām

Šogad Karjeras nedēļas laikā no 14. oktobra līdz 18. oktobrim katrs Cēsu novada 1.-12. klases skolēns piedalījās vismaz vienā ikgadējās karjeras nedēļas pasākumā atbilstoši vecumposmam un interesēm ar mērķi paplašināt priekšstatu par šī brīža darba tirgu, dažādām tautsaimniecības nozarēm un profesiju attīstību nākotnē.
 
Karjeras nedēļas laikā notika 114 karjeras atbalsta pasākumi izglītības iestādēs un ārpus tām, kuros piedalījās 4316 dalībnieki. Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām.
 
Karjeras nedēļas laikā izglītības iestādēs notika interaktīvas aktivitātes par nepieciešamajām prasmēm nākotnes darba tirgū mācību priekšmeta satura ietvaros, kuras vadīja izglītības iestādes pedagogi, kā arī skolēni iesaistījās pedagogu karjeras konsultantu un pašvaldības organizētās aktivitātēs vispārējās izglītības iestādēs un ārpus tām.
 
Ārpus izglītības iestādes karjeras atbalsta pasākumi notika Cēsu Bērnu un jauniešu centrā, koprades mājā "Skola 6", Cēsu novada Jauniešu mājā, Cēsu tiesā un muzejā, Cēsu pieaugušo izglītības centrā "BUTS", Cēsu Sporta skolā, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā, augstskolu Cēsu filiālēs un dažādu nozaru uzņēmumos, piedāvājot skolēniem radošās darbnīcas, konkursus, spēles, tikšanās, atvērto durvju dienas pasākumus, diskusijas u.c. aktivitātes atbilstoši skolēnu vecumposmam un interesēm.
 
Vidusskolēni piedalījās diskusijā “Šodien sākas nākotne!” Valmieras tehnikumā, kur diskutēja par tehnoloģiju un mākslīgā intelekta nozīmi mūsdienās, to attīstību tuvākajā desmitgadē un ietekmi uz nākotnes darba tirgu, kā arī tikās ar iedvesmojošām personībām - TET robotu tehnoloģijas izveidotāja un robotu treneru vadītāja Inesi Zariņu, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra pārstāvi Lindu Curiku, kopienas "Riga TechGirls" līdzdibinātāju un virtuālās realitātes platformas bērniem ar autismu izveidotāju Marinu Petrakovu un ar citiem pētniekiem un uzņēmējiem, kuri jau šobrīd strādā ar nākotnes tehnoloģijām. Karjeras pasākuma izmaksas un transporta izdevumi uz diskusiju tika segti no Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001,,Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējuma.
 
Karjera nedēļas pasākumu organizatore metodiķe Dzintra Kozaka uzsver karjeras izglītības nozīmi sakarā ar būtiskām izmaiņām tautsaimniecības nozaru attīstībā un darba tirgū nākotnē: "Straujā tehnoloģiskā attīstība, kā arī mākslīgā intelekta un robotizācijas ienākšana ikdienā par savas karjeras izvēli un plānošanu skolēniem liek domāt jau tagad, tāpēc ir svarīgi jau šobrīd attīstīt specifiskas prasmes, kas palīdzēs piemēroties darba tirgus mainībai nākotnē. Karjeras nedēļas dalībnieki atzīst, ka dalība piedāvātajās aktivitātēs palīdzēja gūt labāku priekšstatu gan par šī brīža darba tirgu un dažādām tautsaimniecības nozarēm, gan profesiju attīstību nākotnē.”
 
Par Karjeras nedēļu
Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos nākotnē, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un saņemt karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.

Karjeras nedēļu organizē VIAA sadarbībā ar 83 Latvijas pilsētām un novadiem, un to finansē Eiropas Sociālā fonda projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Karjeras nedēļas pasākumu programma pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē viaa.gov.lv/karjerasnedela, savukārt jaunumi - sociālajos tīklos facebook.com/TavaiKarjerai, twitter.com/TavaiKarjerai, facebook.com/VIAA.LV, draugiem.lv/viaa un twitter.com/VIAA_LV.
 
Informāciju sagatavoja: projektu vadītāja Biruta Dambīte


Publicēšanas datums: 2019. gada 21. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt