A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Izglītība » Jaunie pētnieki pulcējas Cēsīs

Jaunie pētnieki pulcējas Cēsīs

Šī gada 24.aprīlī 160 jaunie pētnieki  no Āgenskalna, Jēkabpils, Daugavpils, Siguldas, Madonas, Rīgas Valsts 1., Rīgas Valsts 2., Dobeles Valsts ģimnāzijām, CVĢ un DACVĢ bija pulcējušies Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā, lai  piedalītos tradicionālajos valsts ģimnāziju skolēnu zinātniskās pētniecības darbu lasījumos.

Šo  ar mācību darbu saistīto ārpusstundu  pasākumu DACVĢ organizē  jau vairāk nekā divdesmit gadus, un tas guvis popularitāti un lielu atsaucību kā pedagogu, tā darbu autoru  novērtējumā. Valsts ģimnāziju skolēni  pulcējas vienkopus, lai ne tikai prezentētu un aizstāvētu savus darbus, un gūtu pagodinājumus, bet arī lai dalītos pieredzē un rastu jaunas idejas.

Šogad skolēni darbus aizstāvēja  desmit sekcijās, kuras ietvēra tādas jomas kā ķīmija, fizika, astronomija, inženierzinātnes, bioloģija, veselības mācība, zemes zinātnes, vides zinības, ekonomika, vēsture, politika, filozofija, psiholoģija, pedagoģija, latviešu un cittautu literatūra un valodniecība. Jauno autoru veikumu vērtēja komisijas, kurās strādāja visu dalībskolu pedagogi.

Kamēr komisijas izvērtēja skolēnu  sniegumu  un pieņēma lēmumu par vietu sadali, siltā un saulainā diena bija kā radīta, lai  jaunie pētnieki pēc padarītā darba izbaudītu pavasarīgās Cēsis un apmeklētu Vēstures un mākslas muzeju, parkus un izbaudītu vecpilsētas  noskaņas.

Publicēšanas datums: 2019. gada 29. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt